Для того щоб стіни рідного дому радували вас кожен день, потрібно дуже уважно підійти до вибору шпалер.

1. По висоті приміщення
Вертикальні смуги зорово "витягнуть" кімнату. Шпалери з горизонтальними смугами або великим малюнком, навпаки, зроблять його більш низьким.

2. Якщо потрібно візуально розширити простір
Для цього вибирайте шпалери в світлих тонах або з дрібним малюнком.

3. На смак і колір
Якщо Ви обираєте шпалери для кімнати на сонячній стороні - краще підійдуть холодні відтінки синього, блакитного, рожевого, зеленого. Для погано освітлених кімнат підійдуть теплі тони: жовтий, червоний, коричневий, кавовий, молочний, абрикосовий і ін.

4. Щоб приховати нерівності стін
Для того, щоб вирівняти поверхню, потрібно звернути увагу на шпалери з набивним малюнком та іншими декоративними ефектами.


Наприклад, маленькі цятки-крапельки прекрасно маскують і крадуть навіть значні вади поверхні. Таким чином вони розсіюють світлові промені в самих різних напрямках, приховуючи похибки.

5. Якщо шпалери часто набридають
Якщо ви звикли до частої зміни "одягу для стін", спробуйте бамбукові шпалери - їх можна з часом перефарбовувати до 4 разів.

6. Вибирайте фактуру залежно від приміщення
Для місць з підвищеним ступенем забрудненості краще вибрати товстий кухонний вініл, шовкографія або шпалери під фарбування. Їх можна протерти вологою ганчіркою в разі забруднення.

7.Отдавайте перевагу екологічним матеріалами
Вже багато років поспіль у фаворитах паперові шпалери. І недарма, адже вони дуже екологічні. Також до цієї категорії можна віднести бамбукові і текстильні.