Як контролювати свою дратівливість і злість, щоб зберегти гарний настрій і здорові нерви.

1. Холод

Випийте що-небудь холодне, з'їжте морозиво, помийте обличчя холодною водою. Ці дивні поради насправді працюють дуже просто. Коли ви гнівайтесь, температура тіла починає підніматися. При вживанні чогось холодного вона падає, допомагаючи тим самим знизити рівень вашого гніву.

2. Змініть обстановку

Якщо ви зліться до такої міри, що не можете заспокоїтися, просто залиште свій гнів на деякій відстані позаду вас, покинувши місце, в якому ви відчуваєте ці емоції. Ви не заспокоїтеся швидко там, де ви тільки що сердилися, бо все навколо буде вам нагадувати про це. Прогуляйтеся куди-небудь, змініть обстановку і остудіть ваш запал.

3. Фізичні вправи.

Позбавтеся від гніву, який сидить у вас, за допомогою фізичних вправ. Займаючись, уявляйте собі, що з кожним доданим зусиллям, гнів покидає вас.

4. Тренуйте "здоровий пофігізм"

Звичайно, не злитися ніколи і ні на що практично неможливо, але це не означає, що в деяких випадках ви не можете просто уникнути непотрібного стресу. Це простіше, ніж ви думаєте, просто намагайтеся не надавати великого значення причин, що викликають у вас гнів, і, врешті-решт, ви перестанете злитися через дрібниці.


Можливо, це вийде не з першого разу, але з часом ви придбаєте дуже гарну звичку дивитися на речі простіше.

5. Запишіть свій ?? гнів

Дозвольте вашому гніву покинути вас і перейти на папір. Напишіть все, на що ви гнівайтесь, що вас злить і дратує. Пишіть стільки, скільки можете і без перепочинку. Не думайте про те, що ви пишете, просто робіть це. Що вас турбує, чому це хвилює вас, на кого і на що ви зліться, опишіть свій гнів, дайте собі волю, перенесіть ваші емоції на аркуш паперу за допомогою слів. Цей метод особливо рекомендується для людей боязких і дуже дратівливих - завдяки такому тактичному підходу можна позбутися негативу гніву, і не накопичувати його в собі.

6. Запам'ятайте причини вашого гніву

Тут мається на увазі не те, що потрібно акцентувати на них увагу і ще більше злитися. Мова йде про те, щоб ви могли визначити причини своєї дратівливості з метою уникати подібних ситуацій у майбутньому. Дуже часто це допомагає запобігти спалаху гніву. Пам'ятайте, що завжди легше попередити, ніж вилікувати.