Багатьом людям знайомі, на жаль, напади постійно виникають больових відчуттів, що викликаються, як правило, хронічними захворюваннями. При цьому хронічний біль являє собою результат своєрідного "співпраці" як фізіологічних і психологічних, так і соціальних процесів, які надають один на одного певний вплив.

Найчастіше люди з наявними хронічним больовим синдромом просто перестають звертати на нього увагу, поступово сприймаючи біль як щось належне і неминуче. Тому вони продовжують спокійно займатися своєю повсякденною нормальною діяльністю. Однак як попереджають вчені та медики, цього робити не варто, бо постійно присутні болі можуть викликати певні порушення в організму і передчасну старість.

Не так давно співробітники Каліфорнійського Університету (США) провели повторне вивчення результатів дослідження, що проводилося в 2004 році.

В експерименті брали участь особи, вік яких становив від 50 до 59 років.


Половина випробовуваних не страждала хронічними болями, інша частина знаходилася в прямій залежності від наявних у них хронічних захворювань, що супроводжуються больовими відчуттями.

У ході дослідження вдалося встановити, що 37% учасників першої групи могли абсолютно без проблем пробігти 1, 5 кілометра, а 91% - без праці подолати відстань у кілька кварталів. Аналогічні випробування учасників другої групи показали, що подолати таке ж бігове відстань змогло тільки 9% тестованих, пішу прогулянку здійснило 50% випробовуваних людей.

Таким чином було встановлено, що хронічні болі, якими, як правило, страждають люди середнього та похилого віку, сприяють фізичному старінню людини приблизно на 20-30 років.

Тому для боротьби з хронічним больовим синдромом вчені рекомендують включити в повсякденне життя фізичні вправи, а також не слід нехтувати і медикаментозним лікуванням.