Невгамовна і примхлива жіноча натура потребує постійних змін. Періодично експериментуючи зі своєю зовнішністю, жінка перебуває у певному своєрідному і практично безперервному шляху до її вдосконалення. Тим самим вона провокує фахівців індустрії краси на постійний розвиток їх найсміливіших ідей, пошуки нових способів перетворення жіночої зовнішності.

Можна сказати, що більша кількість експериментів жінки здійснюють над своїм волоссям. Тому одним з найбільш затребуваних способів зміни жіночого вигляду є забарвлення волосся. При цьому в останні роки представниці прекрасної статі воліють не просте фарбування волосся, а більш складні процедури, що дають приголомшливий ефект - ламінування, тонування, колорування і, звичайно ж, мелірування.

З усіх існуючих процедур по зміні кольору волосся мелірування вже давно визнано класикою, отже, воно завжди знаходиться в центрі моди. Не дивлячись на те, що при мелірованії жіночий образ не терпить кардинальних глобальних змін, ефект від процедури все ж разючий, бо грамотно розставлені акценти тонко підкреслюють красу волосся, надаючи їм неповторне сяйво.

Великим плюсом є те, що мелірування "всі віки покірні", тобто воно підходить як молодій дівчині, так і жінці більш старшого віку. А за рахунок блікуючих світлих прядок, одержуваних у результаті процедури, особа набуває помітну свіжість і квітучий молодий вид. Крім всіх інших достоїнств меліровані прядки дуже добре маскують сиве волосся.

Однак не варто забувати про те, що після будь-якого (навіть самого щадного мелірування) волосся стають слабкими і тонкими, вони легко січеться і випадає. Тому догляд за мелірованими волоссям повинен бути ретельним і постійним, щоб стан волосся завжди залишалося ідеальним. Тому не варто нехтувати використанням відновлюють масок і бальзамів.

Існує маса різних способів мелірування, кожен їх яких відрізняється своєю методикою:

 • мелірування фольгою - фахівець розділяє пасма, які повинні бути пофарбовані, наносить на них освітлюючий склад і загортає у фольгу. Такий спосіб є найбільш підходящим для довгого волосся;
 • мелірування шапочкою ("пір'їнками") - на голову надягають спеціальну шапочку з безліччю отворів, через які витягуються окремі пасма волосся, необхідні для фарбування . Такий спосіб дуже простий у застосуванні, він є найбільш поширеним. Ідеально підходить для освітлення волосся середньої довжини;
 • мелірування гребінцем - волосся покривають осветляющим складом, потім по їх поверхні проводять гребінцем або щіточкою. Підходить для всіх видів волосся;
 • мелірування "від руки" - фахівець руками наносить на волосся освітлюючий склад. Мелірування таким способом може здійснюватися шляхом проведення таких процедур, як:
  • "глазурування" (освітлення волосся) - призначається для короткого волосся. На волосся наноситься фіксує мус для укладання, потім їх сушать, опустивши при цьому голову вниз. Окрашивающий склад розподіляється по кінчиках волосся за допомогою пальців руки. Витримується певна пауза (залежно від типу волосся), потім процедура нанесення фарби повторюється три-чотири рази.
  • "іній" - ідеально підходить для кучерявого волосся, створює оптичний обсяг зачіски.


   Волосся злегка намочують, а потім підсушуються головою вниз. Кінчиками пальців фарбувальний склад акуратно наноситься на волосся, не масажуючи їх при цьому і не розчісуючи.

Серед існуючих технік проведення процедури мелірування волосся найбільшу популярність завоювали наступні:
 1. "Американське" мелірування
  Дана процедура здійснюється за допомогою використання різнокольорової фольги. Його мета - створення відблисків у волоссі, що дозволить надати їм живий, природний вигляд і візуально збільшити обсяг. При мелірованії використовується кілька відтінків фарби, причому як близьких тонів, так і контрастних кольорів. Цікаво те, що чим більше відтінків фарби використовується в процесі, тим цікавіше виходить результат. Завдяки цьому зачіска - залежно від способу укладання - завжди буде виглядати по-різному. Найбільш ідеально ця технологія мелірування підходить для темного волосся будь-якої довжини, світле волосся при такому фарбуванні часто будуть виглядати неохайно.
  Найбільш популярним різновидом американської технології є так зване "червоне" мелірування. Як випливає з назви, основними кольорами є всілякі відтінки червоного. Ця техніка досить-таки складна, для фарбування виготовляється суміш, що складається з 3-4 і більше насичених і яскравих відтінків. Результат - перевершує всі очікування. Мелірування виглядає новим і свіжим навіть через 1-1,5 місяця після фарбування. Підходить виключно для брюнеток і темних шатенок.
 2. Французьке мелірування "Мажімеш"
  Дана техніка - самий щадний спосіб освітлення пасм, так як в процесі використовуються кремоподібні фарби з додаванням воску і без аміаку. Волосся, як правило, освітлюються на 3-4 тони. З цієї причини краще всього дане мелірування підходить жінкам світлих і світло-русявого волосся. На більш темному волоссі ефект практично непомітний.
 3. Мелірування "Баліяж"
  Ідеальний варіант для коротких темного волосся, градуйованою стрижки. У процес фарбування беруть участь тільки кінчики волосся. Може фарбуватися тільки чубчик, що додасть стрижці контрастність і певну екстравагантність. Також волосся можуть освітлюватися своєрідною "вуаллю" - ефект досягається шляхом чіткої розподілених променів різних відтінків. Крім того можна здійснювати "Баліяж" наступним чином: на короткому волоссі робиться начісування, потім їх фарбують, що в результаті дає цікавий і незвичайний вид - світлі кінчики волосся і плавний перехід відтінків.
 4. мелірування "crazy colors" (божевільні кольору)
  Палітра використовуваних кольорів при створенні пасом найрізноманітніша - від світлих тонів до червоних і фіолетових відтінків. Попередньо знебарвлені пасма піддаються контрастному фарбуванню за допомогою спеціального гелю різних кольорів, який змивається після 6-8 разів миття голови. Тому таке мелірування досить-таки нешкідливе і щадне.