Будь вагітність, а особливо бажана і довгоочікувана - це найщасливіший час для обох майбутніх батьків. Однак, на превеликий жаль, іноді ці райдужні думки і такі ж мріяння можуть захмарюватися тривогою за майбутнього малюка. Особливо хвилюються молоді майбутні батьки, в тому випадку, коли вагітна жінка чимось різко захворює. І зовсім не важливо, наскільки це серйозна недуга або ж банальна застуда вирішила потурбувати жінку, адже всіма традиційними і звичними методами лікуватися зараз не представляється можливим, тому що медики однозначно кажуть - зараз не можна. Так дуже багато медикаментів, раніше застосовувані для такого лікування, будуть суворо протипоказані при вагітності, оскільки можуть вкрай негативно позначатися на розвитку і навіть здоров'я майбутнього малюка. І ось тоді-то простий і навіть банальний нежить стає практично катастрофою ...

Що ж у цьому випадку можна зробити?

Природно, на сьогоднішній день існує цілий ряд різних медикаментів, повністю дозволених для використання при вагітності. І навіть більше того, деякі препарати, що входять в розряд "досить небезпечних", іноді можуть застосовуватися і у жінок, які очікують дітей, оскільки іноді ризики ускладнень в результаті деяких захворювань буває дійсно набагато вище, ніж після прийому таких небезпечних препаратів. Але ось це - звичайно ж, в особливо складних і небезпечних випадках. А чим же можна буде допомогти майбутній мамі, в тому випадку якщо у неї, наприклад, ГРВІ? І ось тут на допомогу зазвичай можуть приходити ті самі знайомі з дитинства бабусині рецепти. Причому в деяких випадках дійсно народні методи можуть неймовірно ефективно справлятися з самими різними простудними захворюваннями. Однак і тут існує певна небезпека, про яку власне повинні будуть знати буквально все з вагітних жінок. А справа вся в тому, що деякі з лікарських трав і лікарських рослин здатні вкрай негативно впливати на нормальний перебіг вагітності. Так, наприклад, деякі трави здатні викликати підвищений тонус матки або навіть її найсильніші скорочення. А це в свою чергу може спровокувати навіть самовільний аборт або передчасні пологи. І звичайно для того щоб зуміти уникнути таких вкрай негативних наслідків, абсолютно всі свої дії потрібно заздалегідь узгоджувати з лікарем.

Категорично заборонені для вагітних жінок трави

Отже, багато звичних для звичайних людей лікарські трави, які вони приймають для лікування простудних захворювань, містять в собі найрізноманітніші речовини: по-перше, дубильні, а так само алкалоїди, і ефірні масла та й багато іншого. Під час першого триместру вагітності до постійного використання будь-яких фітопрепаратів жінці слід підходити вкрай обережно.

Крім того варто чи все-таки не варто вдаватися до такого лікування травами в період коли ви виношуєте малюка, необхідно вирішувати виключно з лікарем. І от якщо сам доктор дав вам "добро", то звичайно дотримуватися його вказівки потрібно буде максимально чітко і навіть беззаперечно, ні в якому разі не змінюючи дозування, та й самого способу приготування певної настоянки або скажімо відвару.

Необхідно так само запам'ятати:

  • Такі трави як веробой, шавлія, і звичайно ісопу лікарський здатні кардинально порушувати плацентарний кровообіг, вони здатні навіть ускладнювати доступ так необхідного кисню та інших поживних речовин до майбутнього малюка.  • Такі ж трави як лаванда, деревій, і ялівець, а так само мускатний горіх, простий кріп, первоцвіт, і алое, іноді сенна, кропива, і навіть ромашка, з листям малини іноді цілком можуть провокувати мимовільний викидень або на пізніх термінах передчасні пологи.
  • А ось такі трави як женьшень, полин, і проста морська капуста, і навіть щавель можуть стати реальною причиною виникнення у майбутнього дитинчати істотних вад його розвитку.
  • Наприклад, такі трави як елеутерокок, хміль, або звичні для багатьох кукурудзяні рильця, а так же корінь солодки, китайський лимонник, і аніс цілком реально здатні викликати сильні порушення гормонального фону, а так само посилити і так існуючу при вагітності нервозність, тахікардію, і сильні головні болі.
  • Такі ж трави як валеріана, чистотіл, і багно, а так само буркун здатні викликати сильну нудоту, головні болі, і навіть реально посилити основні прояви токсикозу.
  • А ось такі трави як кульбаба лікарська, меліса лікарська і хміль звичайний, а так само горіх волоський, трава перстачу гусячої, і смородина чорна здатні реально порушувати гормональний фон в організмі.
  • Деревій звичайний здатний викликати сильні запаморочення, шкірні висипи, і навіть підвищує згортання крові, що згодом може призводити і до тонусу матки.

Крім всіх перерахованих вище трав у забороненому списку будуть перебувати також: алое деревовидне, а так само барбарис звичайний, і навіть материнка лікарська. Не рекомендовані під час вагітності лікарський любисток, ламка крушина, часник звичайний посівної, а так само пижмо звичайна, тангутський ревінь, пташиний горець, лікарська кровохлебка, лапка котяча, дводомна кропива, кукурудзяні рильця, і крестовнік звичайний.

Ймовірно ті вагітні жінки, які все-таки найбільше зацікавляться лікуванням за допомогою народних засобів, зараз можуть бути в повному замішанні, адже у всіх рецептах іноді можуть зустрічатися трави з цього "забороненого" списку. Так власне в чому ж справа? Треба зауважити, що як правило, подібне явище може бути пояснено тим, що в дуже малих дозах і так само в складі з іншими травами вкрай негативний вплив заборонених трав може або пом'якшуватися, або не відзначатися зовсім. І навіть більше того, це тільки ще раз може підтверджувати, що консультація досвідченого лікаря вам буде просто необхідна. Адже тільки він ваш доктор зможе оцінити реально існуючі ризики і своєчасно відкоригувати необхідний вам рецепт.

Завжди будьте максимально обережні і, звичайно ж, бережіть себе!