Як відомо, одним з найбільш ефективних способів повернути колишню стрункість, а також просто підтримувати свою фізичну форму в нормі є регулярні і активні заняття фітнесом. Саме тому вплив фізичної активності на фігуру під сумнів ніхто не ставить.

Не так давно було оприлюднено досить-таки сенсаційне відкриття: людина може збільшити ефективність фізичних вправ і прискорити тим самим процес схуднення за допомогою "використання "у фітнес-цілях своїх кращих друзів. Іншими словами - фітнес в компанії друзів призводить до набагато кращих результатів, ніж тренування "поодинці".

До такого висновку прийшли американські вчені в результаті проведеного ними дворічного дослідження, участь в якому взяли 344 різностатевих добровольця.

Перед усіма учасниками експерименту була поставлена загальна задача - схуднути за рахунок фітнес-занять.


При цьому кожному належало зменшити масу свого тіла на 5-10%.

63 людини з числа випробовуваних проходили програму схуднення в повній самоті, що залишилися ж учасники залучили до цього процесу своїх друзів і близьких.

Результати, яких досягали учасники, оцінювалися поетапно - через 12, 18 і 24 місяці, що минули з моменту початку програми схуднення.

У результаті вдалося встановити наступне: найзначнішого і вражаючого ефекту домоглися ті учасники, які відвідували фітнес-заняття не в самоті, а в компанії близьких їм людей. При цьому був відзначений один нюанс - коли друзі домагалися хороших результатів значно прискорювався процес схуднення і у самих піддослідних.