Цілком очевидно те, що зволоження шкіри складає основну, невід'ємну частину процесу догляду за нею. Досить зволожена шкіра здатна досить тривалий час зберігати молодий і здоровий зовнішній вигляд, особливо враховуючи ту обставину, що більшість зволожуючих засобів мають властивість уповільнювати процеси старіння і в'янення шкірного покриву.

Основна робота, виконувана зволожуючими засобами , полягає в тому, щоб повною мірою забезпечити необхідною вологою поверхневий шар шкіри, що утворюється за рахунок ороговілих клітин, відновлюючи тим самим захисну функцію епідермісу. Наносяться на шкіру зволожуючі засоби сприяють підтримці нормального рівня водного балансу.

У сучасній косметології існують різні способи зволоження шкіри. Серед процедур, проведених в салонних умовах, найбільшою популярністю користуються наступні:

 1. Ампули краси - їх застосування дозволяє досить-таки швидко усунути сухість та лущення шкіри. Ультразвукові хвилі, використовувані в проведенні ампульної процедури, допомагають корисним і цінним компонентам, що містяться в увлажнителях, проникати в середні і навіть більш глибинні шари шкірного покриву. Склад ампул може бути найрізноманітнішим, їх конкретний наповнювач і кількість необхідних процедур призначаються фахівцем в залежності від проблеми, яку потрібно усунути. Наприклад, вітамін С чудово очищає шкіру і надає їй свіжий і сяючий вигляд, колаген допомагає усунути дрібні зморшки, підвищити еластичність і пружність шкірного покриву, екстракт плаценти чудово підтягує ослабілу шкіру і має яскраво вираженим омолоджуючий ефект. Єдине "але" - не рекомендується дана процедура (через вплив ультразвукового випромінювання) людям, що мають проблеми зі щитовидною залозою.
 2. Омолоджуючі коктейлі (мезотерапія) - особливо ефективним курс проходження даної процедури є у випадках необхідності глибокого зволоження шкіри. За допомогою мікроскопічних голок під шкіру вводиться так званий "коктейль", що складається з різних зволожуючих препаратів. Склад для підшкірних ін'єкцій визначається фахівцем в залежності від поставлених для вирішення завдань. У будь-якому випадку, незалежно від необхідного результату (омолодження, ліфтинг, видалення рубців, пігментації), підвищується тонус і еластичність шкіри. Невелика незручність - після завершення сеансу мезотерапії потрібно певний період часу (як правило, кілька днів) для того, щоб зникли припухлості та почервоніння від уколів. Правда, вірогідність їх освіти безпосередньо залежить від рівня професіоналізму фахівця, що виконує дану процедуру, а також від індивідуальних особливостей оброблюваної ним поверхні. В іншому ж - якщо немає протипоказань - мезотерапія дає прекрасно відчутні позитивні результати.
 3. Безін'єкційна мезотерапія - ефект від проведення даної процедури той же, що і звичайною мезотерапії, тільки зволожувач доставляється в глибинні шари шкіри не за допомогою голок, а шляхом м'яко ковзної по поверхні покриву спеціальної насадки, що передає сигнали змінного струму. До того ж можна абсолютно не боятися появи набряклості і гематом, бо їх гарантовано не буде.


  Слід пам'ятати тільки про те, що безін'кціонние сеанси не рекомендується проводити у випадках наявності на поверхні шкірного покриву запальних висипань, ранок і тріщин, а також при інфекційних захворюваннях шкіри.

 4. Оксигенотерапія - зволожуючий коктейль проникає всередину шкірного покриву за допомогою ультразвукової струменя 98% -ного кисню. В результаті такого впливу частинки-зволожувачі добре поглинаються кровоносними судинами. Крім того сам кисень сприяє вивільненню епідермісу від сальних пробок і старих клітин, значно стимулює процеси кровообігу, сприяє усуненню дрібних зморшок і пігментних плям. Однак ефект від застосування даної процедури недовговічний: насолоджуватися отриманими результатами можна, як правило, 1-2 місяці, потім - за бажанням, звичайно ж - слід повторювати курс лікування.

Займаючись зволоженням шкіри в домашніх умовах необхідністю є правильний і розумний підхід до даного процесу. Найголовніше - не перестаратися занадто і не наробити дурниць. Наприклад, для ефективного зволоження шкіри слід дотримуватися деяких правил, основними з яких є наступні:

 1. Зволожуючі засоби необхідно наносити на вологу шкіру відразу ж після її очищення. Це дозволить утримати вологу у верхніх шарах шкірного покриву і запобігти її швидке випаровування. Не можна наносити зволожувач на суху шкіру, бо це не призведе до належного результату - шкірний покрив не зможе утримати необхідну вологу. Марним буде й те, якщо наносити засіб на абсолютно мокру шкіру, бо воно просто-напросто буде стікати з її поверхні. Використання тоніка перед зволоженням шкіри посприяє досягненню більшого ефекту, тому не слід витирати залишки тонізуючий засіб перед нанесенням зволожувача.
 2. Не рекомендується наносити зволожуючий засіб на область шкіри навколо очей, бо наявний там шкірний покрив істотно відрізняється від інших ділянок поверхні особи. Ця ділянка шкіри відрізняється високою чутливістю, тому компоненти зволожуючих засобів можуть спровокувати появу жировиків, а також викликати набряклість шкіри. Саме тому за областю шкіри навколо очей необхідно доглядати за допомогою спеціальних засобів, розроблених конкретно для її поверхні.
 3. Не варто забувати про зволоження шкіри в області шиї і декольте. У цих місцях шкіра потребує особливого догляду і додаткового зволоження, адже саме ці ділянки (як і руки) здатні видавати вік жінки.
 4. При вечірньому догляді за шкірою необхідно уникати використання зволожуючих засобів з SPF-фільтрами. Такі зволожувачі слід використовувати тільки при денному догляді. В іншому випадку - залишаючись на шкірі протягом ночі - ці кошти сильно закупорюють сальні протоки, що в подальшому може призвести до функціональних порушень шкірного покриву.
 5. Не варто тонувати шкіру до тих пір, поки не вбереться зволожуючий засіб. Між сеансами зволоження і тонування шкіри повинно пройти хоча б 5-10 хвилин, в іншому випадку макіяж може просто "попливти", що, безсумнівно, не найкращий варіант. Точно так само не рекомендовано наносити на поверхню шкіри, не до кінця ввібрала зволожувач, сонцезахисні засоби.