Закінчення теплого сезону невблаганно наближається до кінця. Не за горами наближення дощових осінніх днів, супроводжуються сильними вітрами, зимових холодів і морозних ночей. Коротше кажучи, негода насувається. Причому не тільки у вигляді дискомфортних погодних явищ. Простудні захворювання також готуються до "атаки". З цієї причини необхідно як слід зміцнювати свій імунітет, добре харчуватися, заповнювати дефіцит вітамінів і мікроелементів, за потреби - робити вакцинацію, щоб створити труднопреодолімие перешкоди для проникнення простудних захворювань всередину свого організму.

Проте в боротьбі з цією недугою не слід надто вже захоплюватися і свято вірити в те, що всі засоби хороші, бо не все так вже просто і правдиво як здається. Про виникнення і лікуванні простудних захворювань побутує безліч небилиць, найбільш поширеними і абсолютно абсурдними з яких є наступні:

 • Виникнення застуди провокує холодна погода.
  Ніхто не заперечує того , що переохолодження не приносить людині здоров'я. До того ж якщо додатково до цього організм людини значно ослаблений в результаті стресових ситуацій або зниження імунітету. Однак якби таке твердження було абсолютно вірним, то люди не хворіли б жарким літом, коли холоду геть відсутні (виняток в даному випадку складають активно влаштовуються провітрювання приміщень, що викликають протяги, і надто тривале перебування поблизу працюючих кондиціонерів повітря). Більше того результати численних досліджень доводять той факт, що піддаючи організм так званої "терапії холодом" при зароджуються початкових ознаках застуди, ледь розвивається хвороба може відступити.
  Виходячи з усього цього, виходить, що небезпека виникнення застуди частіше виникає все-таки в холодних кліматичних умовах, коли людина, щоб зігрітися, проводить багато часу в опалювальних приміщеннях, із закритими вікнами. А таке середовище стає найбільш сприятливою для розвитку і поширення вірусних інфекцій.

 • Не можна виходити на вулицю з мокрими, погано просушеними волоссям.
  Реальних зв'язків, прямо вказують і точно підтверджують взаємозалежність між вологим волоссям, протягами і виникненням простудних захворювань, досі не знайдено. Знову-таки більшою мірою все залежить від рівня загартованості організму і стійкості імунітету.
  Цікавий той факт, що понад півстоліття тому англійські вчені проводили експеримент, згідно з яким одна група випробовуваних людей, одягнених у вологу одяг, перебувала на протязі, інша ж (в точно таких же вбранні) - у теплому приміщенні. По завершенні дослідження виявилося, що в результаті застудилося рівне число людей з обох груп.  Тому звичку мити голову на ніч можна потихеньку викорінювати. Проводячи цю процедуру вранці необхідно всього лише більш ретельно просушити волосся.


 • Підхопити застуду можна за допомогою поцілунків.
  З даного питання вчені надійшли наступним чином: розчин, що містить в собі частинки риновірусів (збудників ГРЗ) нанесли на мову і в носову порожнину людям з групи піддослідних. У ході експерименту вдалося встановити, що для проникнення в організм людини віруси воліють "користуватися" носовою порожниною. Тому висновок більш ніж очевидна - щоб заразитися при поцілунку потрібно в тисячі разів більша концентрація риновірусів, ніж при аналогічному зараженні через ніс. Єдине виключення в цьому випадку становлять руки, підставляються для поцілунків, бо вони якраз і є найбільш імовірним шляхом для зараження інфекцією.

 • При застуді слід уникати фізичних занять.
  Звичайно ж, на початковій стадії зараження мало кому прийде в голову займатися спортом, бо й без того ослаблений організм і погане самопочуття відбивають всяке бажання до якого-небудь руху в принципі. Однак занадто довго сидіти склавши руки теж не можна. Тому коли температура тіла стабілізується і повернеться в нормальний стан, найкраще відновити фізичні навантаження (в розумних межах, звичайно ж). Тим самим людина посприяє якнайшвидшому одужанню організму і як слід зміцнить свою імунну систему. Ідеальним варіантом буде звичайна ходьба пішки або неспішна пробіжка на свіжому повітрі.
 • Алкоголь - панацея від застуди.
  Науково підтверджено, що вірусна інфекція абсолютно не боїться спиртовмісних напоїв, вони навіть не перетинаються. Те, що алкоголь має стерилізуючим дією - факт безперечний. Однак потрапляє (і покидає) організм ця рідина через шлунково-кишковий тракт, а от віруси проникають і обгрунтовуються в ньому в основному в області верхніх дихальних шляхів. Тому шанси на їх "зустріч" практично нульові. Крім того алкогольні напої провокують уповільнення роботи і реакції організму, послаблюючи тим самим його здатність до боротьби з шкідливими вірусами.

 • Придушення нападів кашлю може спровокувати пневмонію.
  В корені невірне твердження! Небезпека такого може виникати тільки в тих випадках, коли людина страждає важкими хронічними легеневими захворюваннями. В іншому ж, навпаки, слід боротися з нападами сухого, мучить організм кашлю, щоб послабити напругу на слабке і хворе горло. Тому бронхи необхідно як слід очищати від шкідливих скупчень вірусних шкідливих відходів.

Не хворійте і будьте здорові! А якщо вже таке і сталося, то не варто доходити до абсурду!