Як відомо, красива, покрита рівним ідеальним засмагою шкіра викликає масу захоплених, а часом і заздрісних, поглядів. Мода на засмагу вже не одне десятиліття не здає своїх позицій.

На які тільки хитрощі не йдуть жінки, щоб досягти бажаного смаглявого відтінку шкіри! Причому в хід йдуть не тільки багатогодинні лежання під палючим сонцем і регулярні візити в солярії. Жіноча половина людства активно освоює нові засоби і методи додання кожному покрову бронзірующая відтінків - лосьйони для автозасмаги, косметичний "сонячний дощ", кошти-бронзанти.

Англійські фахівці закликають представниць прекрасної статі взяти на озброєння так званий "фруктовий" засмагу. У чому ж його суть?

Виявляється, для того щоб шкіра набула ідеальний засмаглий вигляд слід всього-на-всього дотримуватися грамотно підібраного поживного раціону. Серед безлічі існуючих овочів і фруктів є такі "експонати", які сприяють насиченню шкірного покриву золотистим пігментом. А це, погодьтеся, є більш ефективним і корисним для людського здоров'я.

Як наслідок, вживання в їжу цих "чарівних" продуктів дозволяє в кілька десятків разів скоротити час перебування під шкідливими сонячними променями, при цьому все одно приводячи до омріяного ефекту.

Таким чином, у списку природних дарів, що збагачують шкіру людини пігментами засмаги, знаходяться кавун, диня, абрикоси, персики, болгарський перець, шпинат і моркву.


Всі ці продукти містять каротиноїди - групу природних хімічних речовин, що забезпечують прекрасне тонування шкіри.

На підтвердження цього висновку фахівці провели слідчий експеримент. Одна група учасниць дотримувалася фруктово-овочевої дієти, представниці прекрасної статі з іншої команди загоряли звичайним способом, тобто шляхом впливу на шкіру сонячними променями. Таким чином, у кожної групи випробовуваних переважаючим був один з двох видів пігментів - меланін, що виробляється під впливом ультрафіолетового випромінювання, і каротиноїди, одержувані з овочів і фруктів.

Після чого фотографії учасниць, точніше - їх засмаглих тіл і осіб, були представлені для оцінки чоловікам з числа добровольців. Результати показали, що в більшості випадків чоловіки віддавали перевагу і виявляли захоплення золотистим відтінком шкіри тих жінок, які дотримувалися методики "фруктового засмаги". Засмага ж придбаний сонячним шляхом вони оцінили як "більш темний і неприродний".