Як правило, будь-яка людина, що є "жертвою зайвої ваги", прагне всілякими способами позбутися цього тяжкого вантажу. При цьому худне не зовсім влаштовує та втрата ваги, яка визнається медиками допустимої в межах норми.

Позбавлятися від зайвих кілограмів поступово, втрачаючи при цьому незначні і мінімально вагомі грами протягом досить-таки тривалого періоду - ось та програма, якою радять дотримуватися більшість дієтологів і лікарських фахівців.

Однак, більшу частину тих, що худнуть такий поворот справи ніяк не влаштовує, бо їм хочеться всього й одразу. Тому багато людей, не маючи терпіння і сили волі, кидають процес схуднення на перших же його порах, вважаючи його "нестерпним катуванням". Деякий ж навпаки - надто відповідально і завзято підходять до цього питання, та так, що частенько зраджують "жертовному вогню надмірної ваги" власне здоров'я. Природно, і ті, й інші надходять невірно.

А ось австралійські вчені не перестають наполягати на тому, що уважний і чіткий контроль над власною вагою є першочергове завдання кожної людини, яка любить себе і цінує своє земне існування.

Нещодавно вони встановили таку закономірність: навіть сама мінімальна і, здавалося б, зовсім незначна втрата ваги сприяє поліпшенню імунітету. Більше того - зниження ваги дозволяє зменшити ті негативні зміни, що відбуваються в імунних клітинах, які провокує ожиріння.


Особливо дані поліпшення проявляються у тих людей, хто хворий на цукровий діабет II типу.

У науковому експерименті брали участь люди, які страждають від ожиріння, і діагностовані діабетики II типу. Всім учасникам необхідно було знижувати вагу, при цьому вибору кожного з них пропонувалися два методи - бандажування шлунка і обмежує калорійність раціону харчування.

Після того, як всі учасники експерименту схудли в середньому на шість кілограмів, було зазначено наступне: зміст атакуючих організм клітин в їх крові скоротилося на вісімдесят відсотків. Крім того дослідники виявили, що й інші імунні клітини, які через підвищеної ваги функціонували неправильно, знизили свою активність.

Слід враховувати, що імунна система складається з безлічі різноманітних клітин, які захищають організм від мікробів, вірусів та інших інтервентів. Ці клітини співпрацюють між собою і знаходяться в певному балансі лише в тих випадках, коли організм людини здоровий.

Безліч чинників, в числі яких неправильне харчування і зайва вага, можуть порушувати цей баланс. І тоді імунна система починає виробляти ті клітини, які не захищають організм, а, навпаки, атакують його.

Таким чином, імунна система людини починає функціонувати неправильно, провокуючи при цьому розвиток різних захворювань і патологій, а також надаючи значні труднощі в боротьбі з надлишковими кілограмами.