Вам знадобиться

 • Ніж з тонким лезом
 • Набір викруток
 • Лупа, спринцівка, пінцет
 • Якісна батарейка
 • Гарний зір і терпіння

Інструкція
 • .1

  Головне, що потрібно знати при спробі поміняти годинну батарейку в домашніх умовах - це наступне: всі сучасні годинники сконструйовані таким чином, що зняти з них кришку без спеціальних інструментів досить складно. Ще складніше закрити її так, щоб забезпечити годинах колишню герметичність. Іноді це взагалі неможливо зробити, тому не рекомендується експериментувати з годинником вартістю понад 100-150 доларів або знаходяться на гарантійному обслуговуванні - віднесіть їх в майстерню. В інших випадках можна ризикнути.

 • .2

  Першим ділом підготуйте приміщення, в якому плануєте розбирати годинник. Воно має бути світлим і без пилу, повітря в ньому не повинен бути надмірно сухим. Обов'язково протріть пил зі столу і сусідніх поверхонь, закрийте вікна. Можна розпорошити з пульверизатора в повітря трохи води. Поставте поруч з робочим місцем хорошу лампу. Переверніть годинник склом вниз. У будь-якому випадку заміна батарейки на наручних годинниках потребують зняття задньої кришки, але спосіб кріплення її до корпусу може бути різним.

 • .3

  Якщо на ваших годинниках ви виявили кришку-хлопавку, знімати її доведеться за допомогою тонкого металевого інструменту. У майстернях для цього використовується часовий ніж, підійде і звичайний складаний, але він не повинен бути занадто гострим - це зашкодить прокладку годин. Пошукайте невелике заглиблення поруч з кришкою, вставте туди інструмент, піддіньте, зніміть кришку.

 • .4

  При скручується кришці ви відшукаєте на ній легкі насічки - вкладете в них підходящий інструмент (ідеально підійде штангенциркуль або щось подібне), зафіксуйте його, спробуйте відкрутити кришку (обертати потрібно зазвичай за годинниковою стрілкою).


  Знявши кришку годин, ви знайдете невелику гумову прокладку - відкладіть її, вона ще знадобиться. Пінцетом акуратно витягніть відслужила батарейку. Вивчіть її на предмет виробника, розміру та вольтажа - бажано придбати точно таку ж.

 • .5

  Вибираючи батарейку, зайдіть на сайт виробника ваших годин, дізнайтеся, батарейки якої марки рекомендуються для вашої моделі; в будь-якому випадку віддати перевагу слід перевіреним виробникам, наприклад, Maxcell. Китайські аналоги дешевше, але схильні до протікання і здатні погубити годинник. Нову батарейку протріть мікрофіброю, іншою подібною тканиною - важливо, щоб на ній не було пилу і жирних слідів.

 • .6

  Акуратно, пінцетом (краще - пластиковим, а не металевим) вкладіть куплену батарейку на місце старої, переконайтеся, що годинник заробили. Майстри-годинникарі, пояснюючи, як поміняти батарейку на годиннику, підкреслюють, що чистота і відсутність пилу в механізмі вкрай важливі для його працездатності. Тому озбройтеся лупою і уважно розгляньте, чи не залишилося в годинах дрібної бруду. Перед тим, як закривати кришку, обов'язково продміть механізм повітрям з спринцівки.

 • .7

  Візьміть гумову прокладку і обережно розмістіть на колишньому місці. Якщо вона забруднилася, промийте її у воді з милом і просушіть. У майстерні прокладку змащують годинним силіконом, але якщо у вас такого немає, то замінювати його нічим не треба, просто кладіть прокладку на корпус.

 • .8

  Накладіть на корпус кришку і обережно, щоб не пошкодити прокладку, закручуйте її або спробуйте зачинити. В останньому випадку натискайте на кришку рівномірно, з силою, до легкого клацання, але не забувайте про скло - при сильному тиску його можна пошкодити. Ви почули клацання? Кришка встала на місце і годинник йдуть? Вітаємо! Встановіть на них дату і час, до наступної заміни батарейки залишилося два або три роки!