Якщо раніше мало хто знав, що саме означає слово "калорія", то тепер навряд чи знайдуться люди, які не знають або не чули про нього. Зараз стало звичайним явищем стежити за собою, власним раціоном харчування, постійно підраховуючи при цьому калорії. Всім зрозуміло, що чим більше енергії, яка надходить з їжею, буде витрачатися, тим більше жирів буде спалюватися.

На сьогоднішній день не складає труднощів дізнатися інформацію про калорійність продуктів в грамах. Отримати такі дані допоможе таблиця калорійності продуктів. Крім цього, є вчені, які розрахували, скільки потрібно щодня споживати калорій в залежності від фізичної активності, віку, статі та інших показників. Є і спеціальні норми. Наприклад, чоловік середнього віку, який не займається важкою фізичною працею, повинен споживати приблизно 2800-3200 кілокалорій на день. Якщо порівнювати ці показники з нормами жінки аналогічного віку і схожою фізичним навантаженням, то слід сказати, що зазвичай у представниць прекрасної статі витрата енергії на 15-20% нижче. З віком у людини знижується витрата енергії кожні 10 років приблизно на 10%.

Схуднути, використовуючи таблицю калорійності, зовсім не важко. Все, що необхідно, це скласти меню таким чином, щоб вийшло в сумі на кілька сотень калорій менше, ніж потрібно, або ж просто додатково додати фізичне навантаження. Так можна дуже просто схуднути, харчуючись різноманітними продуктами. Важливо рахувати калорії поступово, не знижуючи відразу до потрібного рівня, тому що можна нашкодити організму, який звик поглинати більше енергії.

Здавалося б, немає нічого простішого - вирахувати норму калорій і харчуватися, як потрібно.


Але все не зовсім так. Навіть для професійного дієтолога це досить складне завдання. Можна розглянути це на прикладі м'яса. Не можна просто подивитися на м'ясо і визначити його калорійність. Спочатку потрібно дізнатися його масу міститься в ньому рідини і визначитися з тим, яким способом м'ясо буде готуватися. Нелегко буде вирахувати калорійність піци, тістечок, котлет та інших страв, що потребують досить складного приготування. Але не можна ж вживати постійно якісь окремі продукти, якщо не знаєш калорійність приготованих страв. Є спеціальний калькулятор калорій, але там також зазначені тільки окремі продукти. Їм можна скористатися для того, щоб визначити наступне: скільки і чого можна вживати в добу, щоб досягти бажаного результату.

Так, можна щось підібрати з таблиці калорійності, але це ж вийде дуже обмежений список продуктів, які можна їсти. Та й голодувати теж не тільки не хочеться, але і вельми не корисно. Дуже часто організм людини звикає до низькокалорійне харчування і перестає знижувати вагу.

Так що ж все-таки робити? Рахувати калорії чи ні? Бо часом так хочеться схуднути! Людина починає намагатися щось робити, пробує обмежувати себе в їжі. Єдиним виходом є зниження споживання жирів. Адже часто жирова клітковина становить 10-12 кг.

Зазвичай регулятор харчування при вживанні жирних продуктів погано спрацьовує, тому потрібно намагатися дотримуватися наступного принципу - в будь-який час доби можна вживати різну кількість продуктів, але за умови, що кількість жирів при цьому не буде перевищувати в день 35-40 г.