На початку ХХ століття нейлонові панчохи вважалися предметом розкоші, зважаючи на їх високу вартість і дефіциту.

Ними пишалися, їх шукали, їх берегли. Подарувати коханій пару панчіх вважалося особливо пікантним. А ті жінки, які не могли дозволити собі таку розкіш, "імітували" панчохи, малюючи на нозі олівцем лінію, схожу на шов. Сьогодні панчохи і колготки можна купити практично скрізь, їх вибір вражає уяву, а ціни на моделі-економ роблять їх цілком доступними практично для будь-якої жінки.

Фантазійні

Які колготки, з малюнком. Сюди відносяться колготки з малюнком, причому з будь-яким - від класичних строгих вертикальних смуг, до екстравагантних малюнків всіх кольорів - ієрогліфи, смуги, квіти, листя. Багато виробників пропонують фантазійні колготки з імітацією панчіх або легінсів. Такі колготки підійдуть не тільки молодим дівчатам, а й тим, кому необхідно візуально скоректувати форму ніг. Так, в колготках темних тонів з вертикальними смугами ногу будуть виглядати довшими і стрункішими, а орнамент навколо щиколоток надає їм більше обсягу.

Компресійні

Компресійні колготки і панчохи застосовуються для лікування варикозного розширення вен, проте вироби легкої компресії виробники рекомендують носити в профілактичних цілях жінкам, що потрапляють до групи ризику, - що носять каблуки, провідним сидячий спосіб життя, мають спадкову схильність до варикозу, багато часу проводять на ногах .. Іншими словами , всім нам. Відмінність компресійних виробів від звичайних в тому, що вони створюють на нозі дозовану розподілену компресію. Завдяки цьому ноги виявляються сильнішими "стягнуті" в гомілки, а менше - на стегнах, що покращує циркуляцію крові, не дозволяючи їй "застоюватися" в венах.

Коригувальні

Які колготки прибирають животик? Є й такі! Їх секрет в спеціальних ущільнених шортиках (щільність матеріалу, як правило, становить 60-150 den), які помітно тягнуть живіт, стегна і сідниці, формую ідеальну фігуру. Як правило, такі колготки можуть прибрати 1-2 зайвих сантиметри.

Нові технології дозволяють не тільки заховати зайві сантиметри, але і прибрати їх. З цією метою у виробах використовуються спеціальні еластичні волокна, які мають здатність нагріватися і тим самим стимулювати обмінні процеси в жирових тканинах, прискорюючи процес розщеплення жирів.


Також деякі фірми випускають колготки для схуднення зі спеціальним просоченням. Однак ця просочення, на жаль, працює до першого прання.

Безшовні

Безумовно, просто незамінні для любительок облягаючих суконь. Невелике уточнення - безшовні колготки, це не колготки з "плоскими" швами, "майже" непомітними під одягом. Це колготки, які не мають швів в принципі і які становлять єдине ціле виріб.

Користь чи шкода?

Практична користь колготок незаперечна настільки, що жінці без них просто неможливо уявити своє життя. Але чи так вони корисні для здоров'я?

Більшість гінекологів стверджують, цей самий незамінний елемент гардеробу може стати причиною розвитку гінекологічних захворювань. Адже тканина, з якої вони виготовлені (нейлон, еластан), створює "парниковий ефект", не дозволяючи шкірі дихати і тим самим утворює оптимальне середовище для розмноження грибків і бактерій. Крім того, "стягуючі" колготки, а також колготки, підібрані не за розміром, здавлюють органи малого тазу, перешкоджаючи нормальному надходженню до них кисню. Це може призвести до серйозних захворювань, у тому числі до безпліддя.

Носіть нижню білизну з натуральних тканин (бавовна, шовк). Не створюйте "подвійний парниковий ефект".

Повернувшись додому, відразу зніміть колготки і дайте ногам відпочити від них.

Якщо Ви хочете надіти взимку колготки під штани "для теплоти", краще віддайте перевагу моделям з додаванням бавовни, шовку або вовни.

Періть колготки після кожної шкарпетки. Скупчилися на них бактерії - це не тільки джерело неприємного запаху, але і можливість заробити грибок стопи.

Якщо думаєте які колготки або панчохи вибрати, звертайте увагу на розмір. Занадто великі будуть некрасиво сидіти, занадто маленькі - здавлювати ноги.

І ще - колготки, навіть найдорожчі, послужать на користь Вашому іміджу тільки тоді, коли вони охайні. Немає нічого гіршого, ніж множинні зачіпки. Тому якщо вже не вдалося зберегти виріб у первозданному вигляді, не бійтеся з ним розлучитися!