Як правильно вибрати для себе підходящі прикраси, щоб не виглядати молодящейся старенькою або постарілої дівчиною.

Рівноправність - модна тенденція в прикрасах

У прикрасах, як і в одязі, зараз всі частіше і частіше ламаються стереотипи. Прикраси, що вважалися раніше прерогативою старшого покоління, сміливо присвоюються поколінням молодшим. Зворотне явище також має місце бути. Візьмемо, наприклад, брошки, які раніше вважалися аксесуаром для дорослих жінок, тому що обов'язково несли якусь практичну функцію: застібали краю сорочки або блузки, скріплювали хустку або палантин .. Зараз цей аксесуар помітно "помолодшав". Брошка може тепер прикрашати навіть футболку і виступає як суто декоративний елемент. Дизайн брошок також перестав тяжіти тільки до вінтажу, зробивши їх аксесуаром абсолютно універсальним.

Те ж саме відбулося і з масивними кільцями: раніше їм віддавали перевагу дами у віці, а тепер такі кільця є в колекціях майже всіх молодіжних марок . Камені і метали в них задіяні штучні, але розмір залишається значним.

Виходить, коли модні тенденції зрівнюють жінок різного віку в "правах", залишається лише правило здорового глузду: на крихкій тоненькою ручці 16-річної дівчини велике кільце буде виглядати громіздким прикрасою, і справа тут буде зовсім не у віці, а в грамотно витриманих пропорціях.

Що важливіше: вік або стиль?

Обговорюючи гарячу тему, чи потрібно одягатися за віком, у коментарях більшість проводило паралель ні з віком, а з внутрішнім світовідчуттям. Можливо, це означає, що і дорослішати можна по-різному (а може, можна і зовсім не дорослішати?), Віддаючи перевагу більш суворому стилю одягу і мінімальною кількістю блиску. Разом з тим можна іронічно підходити до природного процесу "дорослішання" і, як у молодості, не боятися залучати до себе занадто багато уваги, в тому числі і за рахунок масивних дорогих прикрас.

Ще більшою мірою прикраси пов'язані навіть не з нашим стилем одягу, а з нашим способом життя.


Наприклад, спробуйте пояснити 45-річної викладачки бразильських танців в Ріо-де-Жанейро, що їй потрібно обов'язково купити собі сукню-футляр, туфлі-човники і кулон з діамантами, щоб відповідати своєму віку. І справа тут не стільки у вартості цих діамантів, скільки в їх непрактичність. Як і інші дорогі аксесуари та одяг, вони, висловлюючись переносно, "сковують" руху, змушують своїх власниць бути більш статичними у своїх звичках, що зовсім не підходить для людей з активним способом життя.

Виглядати старше або здаватися молодше?

Іноді прикраси відіграють більш важливу роль, ніж ми думаємо. Наприклад, вони можуть допомогти нам здаватися серйознішою (читайте: дорослішими) і, навпаки, зробити весь образ розслабленим, невимушеним і молодіжним. У кожному віці і для кожного приводу є свої потреби. У першому випадку потрібно використовувати монолітні лаконічні прикраси із золота або срібла у стилі мінімалізму: кольє-коміри, кулони та сережки геометричних форм, широкі кільця без каменів - разом з суворою одягом. У другому на допомогу приходить будь-яка біжутерія в етнічному та еклектичному стилі: складні намиста з різнокольоровими каменями, довгі сережки-канделябри, браслети з плетінням і бахромою з ниток або шкіри.

Чи не пора запасатися діамантами?

У цьому самому тонкому питанні, визначальному відповідність ціни прикраси і вашого віку, ми, мабуть, солідарні з істориком моди Олександром Васильєвим: "Діаманти не можна носити до 17 годин, це вважається моветоном. Це виключно вечірні камені. Інше правило, яке багато хто сьогодні забувають, - дівчата не зможемо діамантів не носять, їх носять тільки після весілля ".