Часто молодих матусь відвідують апатія і депресія. Здавалося б, вона повинна радіти кожному дню, проведеному з дитиною. Але одноманітність і домашні турботи заганяють її в глухий кут. Отже, як висидіти в декреті і не збожеволіти.

1. Розділяйте домашні обов'язки

Щоб зовсім не потонути в рутині, розділіть обов'язки. Нехай по дому вам допомагає чоловік, мама, сестра або старша дитина, якщо він є. Чим більше справ ви доручите іншим, тим більше часу у вас залишиться на дитину. І ніяких істерик на тему "мені все набридло, я нічого не встигаю" не буде.

2. Не забувайте про відпочинок

Якщо молода матуся весь час крутиться, як білка в колесі, її нервова система рано чи пізно здасть. Тому приділяйте собі час для відпочинку. Постарайтеся прилягти, коли малюк спить, а не займатися в цей час мийкою підлог або пранням.

3. Радьтеся

Якщо ви постійно роздратовані від того, що вам здається, що ви все робите не так і не вмієте поводитися з дитиною, радьтеся з більш досвідченими подругами або родичами.

4. Відкиньте зайві переживання з приводу дитини

Перестаньте думати про те, що дитина від ваших дій весь час страждає. "Ой, бідненький, так йому жарко. А так холодно ". Чим більше позитиву у вас по відношенню до дитини, тим краще.

5. Не забувайте, що ви жінка

Природно, у молодої мами немає багато часу, щоб доглядати за собою. Але трохи потрібно приділяти на підтримку привабливого зовнішнього вигляду.


Часто страждають післяпологової депресії саме ті жінки, які запустили себе, перестали впізнавати себе в дзеркалі, та й чоловік став рідше звертати увагу.

6. Займіться творчістю

Відволіктися від рутини і реалізувати сої ідеї допоможе малювання, вишивка, шиття, в'язання і т.д. Часто жінки страждають в декреті саме від нереалізованості.

7. Спілкуйтеся з іншими людьми

Вашому інтелекту просто необхідне спілкування з іншими людьми, крім дитини і чоловіка. Для цього запрошуйте в гості подруг, вирушайте на прогулянку з дитиною і подругою, спілкуйтеся по інтернету.

8. Не прагніть бути ідеальною мамою

Будьте просто щасливою, люблячою мамою. Не займайтеся самобичуванням, коли щось пішло не так. Не можна в усьому бути бездоганною.

9. Створюйте свято самі

Зробити проведення часу вдома приємним допоможе кожна дрібниця - гарний затишний халат, ароматний лосьйон для тіла, красива шпилька. До того ж, зовсім не потрібно ходити по будинку весь час в халаті. Одягніть красиву сукню, коли чоловік прийде з роботи і сядьте з ним вечеряти.

10. Йдете з дому без дитини хоч на пару годин на тиждень

Залиште дитину бабусі, няні, татові і рушайте на шопінг, зустріньтеся з подругою в кафе або сходіть в перукарню. Така зміна обстановки не дозволить вам впасти в депресію в декреті.