Не варто забувати про правила пристойності навіть тоді, коли ви спілкуєтеся в мережі Інтернет.

Інтернет - це вже не просто величезне сховище безкоштовних фільмів і музики, адрес, координат і фотографій, але і окреме соціальний простір, або віртуальне суспільство, де, як в будь-якому суспільстві реальному, є свої правила хорошого тону. Для них навіть придумали спеціальне визначення - нетикет, тобто мережевий етикет, який об'єднує в собі закони, яким варто слідувати, спілкуючись або обмінюючись інформацією в Інтернеті. Найчастіше нетикет функціонує як корпоративний договір, який зобов'язує співробітників компаній не розкривати у своїх статусах в соціальних мережах конфіденційну або ганьбить репутацію компанії інформацію. Але ми вирішили розширити це поняття і відібрати окремо саме ті правила хорошого тону в мережі, які будуть особливо корисні нам, дівчатам. Ознайомтеся і ведіть себе в мережі пристойно незалежно від того, чи перебуваєте ви там відкрито чи анонімно.

1. Чи не викладайте свої фотографії в ліфті

Фотографування себе коханої в дзеркалі ліфта, іменоване в Інтернеті "ліфтолук", - найжорсткіше злочин проти здорового глузду, яке тільки може зробити дівчина, що має мобільний телефон з фотокамерою і доступ в Інтернет. Завдяки нам ви тепер знаєте, чому ліфтолукі так дратують, тепер вам залишається тільки відучитися від звички відразу лізти в кишеню за телефоном, як тільки ви сіли в ліфт в новій шубі і модною капелюшку.

2. Чи не публікуйте фотографії своїх домашніх тварин

А також дітей, цуценят, панд, ведмежат, овечок, їжачків, білочок та іншої живності під тегом # мімімі. Гірше цього може бути тільки фотографія ваших пиріжків з м'ясом і салату олів'є з фігурною сіточкою з майонезу і прикрасою з оливок під тегами #foodporn або # нямням. Ваш висококалорійний вечерю не найцікавіша подія. Але якщо руки так і тягнуться сфотографувати тарілку, прикладіть для голодних друзів рецепт.

3. Чи не "хворіють" сайтами знайомств

Відмовляти вас від використання сайтів знайомств ми не збираємося. Але уявляти собі реально чоловічу цільову аудиторію цих сайтів, яку ми вже описували в статті про тих, хто знайомиться в Інтернеті, все-таки потрібно. І, найголовніше, просто не будувати з цього приводу ілюзії.

4.


Не купуйте одяг на китайських сайтах

Розумні дівчата вже давно вивчили, ніж DHL відрізняється від UPSP, як замовляти через посередників, що таке turtleneck і stiletto й як не перевищити митні ліміти, залишаючи всю зарплату на розпродажах на американських і англійських сайтах. Дурні дівчата з жагою інтернет-шопінгу моніторять виключно китайські інтернет-магазини з сумнівним товаром, що включає в себе ринкові підробки, або ще гірше - набувають ті ж самі неякісні речі з Китаю у російських перекупників у спільнотах в соціальних мережах.

5. Не влаштовуйте стеження за своїм бойфрендом в соціальних мережах

Як би сильно ви не любили людини і як довго ви б не проходили з ним разом через вогонь, воду та інші побутові труднощі, не залишати йому хоча б невеликий шматочок віртуального особистого простору - це зовсім не гуманно. Відучіть себе від перегляду його історії відвідувань в мережі і ревізії листувань в Skype і дозвольте йому теж мати який-небудь нешкідливий скелет у шафі (а точніше, у вікні браузера).

6. Чи не умничайте в мережі

Перевірте вміст своєї стрічки в соціальній мережі: якщо котиків і діточок там не виявлено, але є цитати, вірші, розумні думки Бернарда Шоу про гроші і Одрі Хепберн про красу, то можете бути впевнені, що ваші друзі вже давно думають, що ви ведете дуже нудну і нецікаву життя з регулярними нападами самоаналізу. Але в той же час опускатися до рівня інтернет-маніяків і спілкуватися за допомогою побитих мережевих мемів пристойним дівчатам також не варто, тому відразу виключіть зі свого словника ріжучі слух слівця на кшталт "ми-ми-ми", "доставляє", "коте", ІМХО, lol, "фейспалм", "падонок" і будь-які факти про Чака Норріса.

7. Перевіряйте правопис

Це останній пункт в нашому списку, але не останній за значимістю в правилах хорошого тону для пристойних дівчат в Інтернеті. Дотримуйтеся його в будь листуванні, тим більше що на більшості комп'ютерів правопис перевіряється автоматично. Помилки і невинні ляпи не тільки говорять про вашу неуважність, але ще і можуть поставити вас у незручне становище. Варто один раз помилитися в імені "Юля" і написати замість "Ю" сусідню букву "Б", і відносини з цією самою Юлею у вас будуть зіпсовані надовго ...