По якомусь дивовижному природному непорозуміння діти "особливі" і талановиті хворіють частіше і важче ніж всі інші.

А адже постійні застуди та ускладнення після них ніяк не сприяють інтелектуальному потенціалу, але кажучи вже про загальний фізичний розвиток малюка. Тому нам, батькам варто частіше замислюватися про те, як допомогти зростаючому організму зміцнити імунітет.

Існує, щонайменше, шість реально "працюючих" способів. Кожна сучасна мати в курсі теорії, а ось практика, чомусь не завжди успішна. Чому? Давайте подумаємо разом.

1. Загартовування

Так, обливання і обтирання. Це - велика річ в справі зміцнення імунітету! Так чому ж лише 5% батьків (за даними ВООЗ) дійсно загартовують своїх дітей? Що ж інші? Відповідь проста: інші просто бояться.

Загартовування треба починати з самого народження - радять фахівці. Уявіть собі новонародженого. Теплий маленький і беззахисний грудочку. Його - і в холодну воду? "Ну, ж ні, - каже мати, нехай підросте, вже тоді і ...". Це "нехай підросте" зазвичай розтягується на невизначений час. Бо потім малюк починає хворіти і ставати зовсім страшно - "а раптом почнеш гартувати - знову захворіє".

Висновок: загартовувати все-таки треба. І саме з народження. Виберіть методику, а їх безліч, і приступайте. Найпростіший спосіб - поступове зниження води при купанні. Починаємо з 39 градусів, через десять днів - вже 38, потім - 37 і т.д. За два місяці ви доходите до температури в 32-33 градуси. 5-7 хвилин в день в такий водичці і до року ваш здоровань "чхати хотів" на все застуди.

2. Поїздка до моря

Сонце, повітря і вода, як відомо, кращі .. друзі імунітету. Якщо вашій дитині не пощастило народитися на узбережжі і щодня вдихати морський бриз - хоч раз на рік треба влаштовувати йому такий захід.

Чому батьки нехтують цим? Ну як же, у нас все не вистачає часу, грошей, можливості взяти відпустку т.д. і т.п. За статистикою діти, які провели на море 3 тижні в році, хворіють в п'ять разів рідше. Задумайтеся про це? Тобто замість п'яти тижнів бронхіту - всього один тиждень легкого нежитю. Невже це не варто того, що б вишукати сили і засоби на поїздку до моря? Висновок очевидний.

3. Баня

Чому діти так часто перегріваються і переохолоджуватися? Тому, що терморегуляція їх зростаючого організму поки не досконала. Відмінний тренажер терморегуляції - систематичне відвідування лазні.

Чому тільки кожен десятий першокласник (за даними соціологічного опитування в трьох великих містах Росії) говорить, що парився в лазні не один раз? Тому, що батьки, або самі туди не ходять, або ходять з метою "відпочити і розслабиться" - чи не так?

Висновок: не розслаблятися, коли "на кону" здоров'я потенційного генія!

4.


Вітамінізація

"О! Це найпростіше! "- Скажете ви і будете .. не зовсім праві. Так, нам нескладно купити яскраву коробочку в аптеці. Іноді навіть ми не забуваємо і регулярно видаємо вітамінки з цієї коробочки дітям. Але це - не все! Значно більше потрібні майбутньому генію вітаміни "природні", а так само мінерали і кислоти, яких немає в заповітній коробочці.

Висновок: фрукти та овочі, а так само риба, сир і молочні продукти щодня повинні бути на столі у наших малюків.

5. Імуностимулятори та імуномодулятори

Цей спосіб є найбільш "улюбленим" серед сучасних батьків. У тій же аптеці важливий фармацевт із задоволенням порадить вам препарати для стимуляції імунітету і підвищення опірності організму.

Не поспішайте радіти! Спочатку відвідайте педіатора. У кожного препарату і біологічно активної добавки є показання, протипоказання і побічні дії. Саме тому в 50% випадків на практиці самодіяльність у застосуванні імуностимуляторів виявляється щонайменше марною, а іноді й шкідливою. Ось і виходить, що замість рожевощокий здорованя з'являється гіперактивний дитина, малюк, що страждає безсонням і нападами булемії, або покритий діатезом з голови до п'ят. Висновок: не все, на чому написано "підвищує імунітет", насправді його підвищує.

6. Дотримання режиму і дієти

Цей найпростіший і зрозумілий спосіб боротися із захворюваністю незаслужено забутий сучасними батьками. Якими мають бути режим і дієта, знають 90% батьків, а підтримують їх належним чином - 50% в перший рік життя малюка, 20% в перші п'ять років життя дитини, 5% - протягом 10 років. Чому? Тому, що рівняють свої потреби з потребами нащадка.

Так, самі ми можемо лягати спати в різний час, харчуватися, як доведеться і виходити на вулицю раз на тиждень - за продуктами. Наш організм від цього не в захваті, але він "терпить". А дитячий організм терпіти не буде - він буде хворіти. Висновок: насправді режим харчування, сну і прогулянок налагодити набагато простіше і "вигідніше", ніж жити в "хронічних" хворобах.

Не сумніваємося, все або майже все з написаного вище ви знали. Це - чудово. Але знати - мало. Треба діяти!