Вам знадобиться

 • Знання геології
 • Інструкції
 • Освіта

Інструкція
 • .1

  Цунамі зазвичай починаються з землетрусу під або поряд з океаном. Вони можуть бути також викликані виверженнями вулканів, ядерними вибухами і в дуже рідкісних випадках, ударом метеорита об поверхню океану. Найбільш поширений тип, як з'являється цунамі, це той, який викликаний землетрусом. У цих типах цунамі океанське дно порушується, що призводить до великих зсувів води.

 • .2

  Подорож. Цунамі подорожують з надзвичайно високою швидкістю на великі відстані. Коли цунамі відбуваються глибоко в море, енергія цунамі міститься на всій глибині океану, на поверхні може бути мало видима хвильова активність або взагалі жодної. Тим не менш, в море, величезний імпульс енергії, проходить через воду з надзвичайно високою швидкістю. Залежно від того, де цунамі відбувається, воно може досягти узбережжя від декількох хвилин до декількох годин.

 • .3

  Отмель. З'ясувавши, як виникає цунамі, з'ясуємо, як воно поводиться на мілині. Вся енергія поширюється на кілометри від глибини океану.


  Хвиля, яка раніше була невидимою, стає очевидною на поверхні океану. Швидкість, з якою хвиля цунамі рухається, знижується, а висота хвилі зростає, так тільки води стає менше. Коли цунамі наближається до узбережжя, воно досягає найбільшої висоти. У великих цунамі хвилі можуть бути до 30 метрів у висоту.

 • .4

  Удар. Те, як утворюється цунамі, цікаво багатьом. Це явище руйнівно, але, тим не менше, воно захоплює дух. У заключній стадії цунамі, хвиля вдаряє по берегову лінію. У невеликих цунамі, хвилі ледь помітно. У великих цунамі, часто є невеликі приливні хвилі. Іноді, хвиля може бути величезною і відбитися на береговій лінії з величезною силою і владою.

 • .5

  Хвиля може подорожувати, знищуючи все на своєму шляху. Цунамі зазвичай складаються більш ніж з однієї хвилі. Причому перша хвиля не, завжди є найбільшою. Досягнувши берега цунамі, може утворювати повені та ерозії пляжів. Хвиля знищує дерева і рослинність з корінням, ламає будинку, причали, порти. Люди, тварини і автомобілі в ураженій зоні ризику ризикують бути утопленими.