Вам знадобиться

 • Природні матеріали для укриття
 • Штучні утеплювачі
 • Допоміжні елементи

Інструкція
 • .1

  Для того, щоб дерева і кущі успішно перенесли сильні морози чи різкі перепади температури, необхідно їх додатково вкривати, утеплювати. Особливо це стосується таких теплолюбних видів, як черешня. Правильна захист дерев починається з правильної підготовки: інтенсивне осіннє добриво прикореневої зони, обрізка хворих гілок, обдирання мертвої кори, лишайника, щедра побілка вапном або водоемульсійною фарбою.

 • .2

  До настання заморозків варто захистити пристволову зону від промерзання: покрити землю теплим природним матеріалом типу торфу, лапника або тирси, але не хвойних порід. Площа покриття повинна бути на ширину крони (крона простягається так далеко, як йдуть в сторони коріння). Особливо важлива ця процедура для молодих саджанців, свежепересаженних, незміцнілих, років до 4.

 • .3

  Успішна зимівля дерева залежить не тільки від того, як утеплити черешню на зиму, а й від правильної захисту від зайців і мишей. Не зайвим буде захистити стовбур від обгризанія тваринами, так як "голе" дерево боїться морозу сильніше. Для цього по периметру гілок молодого деревця вбиваються кілька кілочок, їх висота дорівнює висоті саджанця.


  Крона злегка зв'язується в пучок щоб було компактніше.

 • .4

  Навколо колів накладається штучний захисний матеріал, робиться своєрідний циліндр, який щільно по периметру обв'язується мотузками, а внизу присипається грунтом і листям сантиметрів на 5, щоб у гризунів не було можливості пошкодити деревце. Взимку можна додатково присипати снігом. Для великих дерев такий захисний рукав з паперу або толю робиться навколо стовбура.

 • .5

  Герметично зі сторін і знизу обертається, підсипається на 5 см грунтом і листям і обертається поліетиленом з усіх боків . Якщо спосіб посадки і гнучкість гілок дозволяють, можна вкрити дерево повністю, накрити каркасом, нахилити до землі, зверху покрити плівкою, зміцнити кілочками і мотузками - як укрити черешню на зиму найкраще, вирішує садівник в залежності від віку, гнучкості та форми дерева.

 • .6

  Но обов'язково потрібно всередині залишати щедру повітряну подушку - для кращого збереження тепла і захисту від дебати. Зверху вся конструкція рясно засипається тирсою, листям, снігом. У самих морозних регіонах, щоб уберегти черешню від вимерзання, потрібно саджанці висаджувати під кутом 45 °, а прищеплювати найкраще на кущувату вишню, щоб доросле дерево черешні не так гнало вгору і давало стелющиеся і укривние форми крони.