Вам знадобиться

 • Соляно-лужна мінеральна вода
 • Рукавички
 • Захисні окуляри

Інструкція
 • .1

  Цемент - це тонкодисперсний порошок сірого кольору, однорідної маси. У цієї сировини є властивість скомківаться при тривалому лежанні. Якщо утворилися грудочки м'які і легко розпадаються при стисненні, нічого страшного. Цемент можна використовувати, він придатний. Але якщо, для того щоб зруйнувати грудку, вам необхідно докласти багато зусиль, а при розпаді на частинки утворюються гострі краї або гострі частинки, то цемент втратив частину активності і вже подпортить.

 • .2

  Як перевірити якість цементу, без лабораторних досліджень, у звичайних умовах? У випадку, коли цемент не підозрілий, можна провести наступний експеримент. Перед початком тесту, надягніть на руки захисні рукавички і будівельні, захисні окуляри. Це дуже важливо, тому що під час перемішування, суміш соляно-лужної мінеральної води і цементу стає дуже їдкою і може розбризкуватися. З отриманого однорідного тіста, швидко зліпіть дискообразную формочку.

 • .3

  Зробіть її так, щоб середина диска була товстою, а краї - тонкими. Портландцемент, добре якості, схопиться швидко, протягом 5-10 хвилин.


  Якщо, зліплена вами форма нагріється, не переживайте, так і повинно бути. Яка відбувається реакція дуже важлива. Так, як підроблений цемент не схоплюється перших 40 хвилин і навіть цілу годину, а суміш не нагрівається. Фальшивий цемент з погано перемішані домішками, схоплюється фрагментами і дає тріщини.

 • .4

  Є спосіб, як визначити якість цементу більш глибокої перевіркою. Для цього, зліплена форму необхідно помістити у вологе середовище і герметично закрити, залишивши на 1 або 2 дні. По закінченні двох днів витягніть форму і огляньте її. Якщо цемент не якісний або недостатньо промісити, то форма дасть тріщини і може розколотися в руках. Зразок, який зроблений з хорошого цементу може дати дрібні тріщини від теплових деформацій, однак форма повинна зберегтися.

 • .5

  Крім "підручні" методів контролю, є ще лабораторні дослідження, які точно покажуть кількість домішок і дадуть оцінку якості цементу. Існують також спеціальні прилади, які перевіряють активність цементу. Наприклад, контрактометри, за допомогою яких, проходить гідратація цементного в'яжучого, а принцип дії заснований на спостереженні за скороченням обсягу водоцементному суміші.