Вам знадобиться

 • Знання про психологію дитини
 • Терпіння
 • Творчий підхід
 • Спілкування з дитиною

Інструкція
 • .1

  Настає період у житті дитини, коли йому пора вже спати не з батьками, а на окремому спальному місці або в іншій кімнаті. Деякі діти швидко виявляють самостійність і вирішуються змінити місце свого нічлігу. Інші ж малюки в багнети сприймають подібну ситуацію і відмовляються що-небудь міняти. Можливо, в даній ситуації, батьки вперше стикаються з дитячим завзяттям і впертістю, з яким досить проблематично боротися. Однак грамотний батько завжди знайде цікавий і незвичайний вихід з такої ситуації.

 • .2

  Психологічні дослідження в області поведінки дошкільнят довели, що подібного роду поведінка є прямим доказом прихильності дитини до батьків. Іноді дітям здається, що разом з мамою і татом вони проводять дуже мало часу. Батьки вдень на роботі, дитина в садку. Вони бачаться лише на кілька годин ввечері. Спати разом з батьками в подібній ситуації - спроба дитини бути ближче до мами і тата. Однак рано чи пізно буде необхідно вирішити питання про те, як навчити дитину спати окремо? Краще зробити це зараз, поки проблема не стала більш серйозною.

 • .3

  Необхідно у міру можливості більше часу проводити з малюком і користуватися кожною вільною хвилиною.


  Це необхідно для того, щоб малюк так сильно не нудьгував по мамі і татові. Також завжди варто пам'ятати, що зміна життя дитини в подібному ключі - це не моментальне і швидко справа. Часом малюкові необхідно якийсь час, щоб звикнути до змін. Його не варто квапити. Рано чи пізно він звикне до нового місця і буде себе там прекрасно почувати.

 • .4

  До того ж батьки можуть проявити творчий підхід у справі спілкування з малюком. Наприклад, вони можуть розповісти дитині, що на тій ліжечку, де він буде спати, йому будуть снитися найкращі сни, оскільки вона чарівна і незвичайна. Однак спати на ній потрібно постійно, щоб самі казкові і чарівні сни пошвидше збувалися. В іншому випадку, якщо спати на ліжку через раз, жоден з снів не збудеться. Подібний творчий підхід допоможе швидко вирішити питання про те, як привчити дитину спати окремо.

 • .5

  Однак якщо жоден з способів не виявляється дієвим, необхідно поговорити з дитиною про суть ситуації, що склалася і про те, як її промені вирішити. Бути може, дитина чогось боїться або побоюється. Можливо, в його серці оселився страх від зміни місць для сну. У такому випадку, необхідно як дорослий і розумний чоловік швидко розв'язати проблему. У такому випадку, дитина швидко звикне до нового місця і буде в захваті від самостійності.