Вам знадобиться

 • Рентген
 • Інструкція

Інструкція
 • .1

  28-го грудня 1895 в журналі фізико - медичного товариства Вюрцбурга з'явилася стаття Вільгельма Рентгена під назвою "Про новий тип променів". Автор назвав їх X-променями. Так світ дізнався про відкриття, яке буквально потрясло науку і шість років потому було удостоєно Нобелівської премії в галузі фізики. Науковому світу відразу стала очевидна величезна практична роль цього відкриття. Начинаяс 1896 року в російській науковій літературі стали використовувати назву рентгенівські промені, хоча в багатьох країнах світу вживається запропонований самим Рентгеном термін Х - промені. Сам процес обстеження організму часто коротко називають рентген.

 • .2

  З його допомогою лікарі можуть бачити людину буквально наскрізь, виявляти переломи, розглядати органи, кровоносні судини, тканини і діагностувати захворює на досить ранніх стадіях, в деяких випадках майже при зародженні, що багаторазово збільшує можливість його лікування.


  У стоматологічній практиці рентгенівське обстеження також отримало широке застосування.

 • .3

  Крім діагностики, рентгенівське випромінювання застосовується і в лікуванні пацієнтів. Велика ступінь ефективності подібного опромінення спостерігається в області онкологічних захворювань. Але при застосуванні даного виду обстеження і лікування слід бути гранично обережними і дотримуватися міри, оскільки рентген з легкістю може перейти з розряду корисного в розряд смертельно небезпечного. Застосування х-променів може як лікувати рак, так і сприяти його розвитку. Зафіксовані випадки виникнення лейкемії і раку кісток у хворих, які тривалий час лікувалися із застосуванням рентгенівських променів.

 • .4

  Діагностика досить безпечна в силу своєї короткочасності і малої дози опромінення. Однак при діагностуванні захворювань не слід випускати з уваги можливу небезпеку накопичення при повторних процедурах. Так що краще по можливості мінімально піддаватися опроміненню.