Всі представниці прекрасної статі хочуть в будь-який час року виглядати привабливо. Величезною перешкодою цьому може стати недостатня гладкість ніг через невдалу депіляції - врослі волосся. Особливо часто це хвилює жінок і дівчат в літню пору року. Що робити в таких випадках, щоб не погіршити цю ситуацію? І що слід зробити, щоб не допустити появу врослого волосся?

Чому з'являються врослі волосся

Кожна жінка використовує різні методи депіляції волосся. Деякі представниці прекрасної статі користуються тільки одним способом. Зазвичай він вибирається шляхом проб і помилок, адже те, що подобається одній жінці, другий абсолютно не підходить, або підходить, але на певних ділянках тіла.

Методи депіляції ніг бувають різними. Волосся можна удалять:

 • кремом;
 • бритвой;
 • электродепилятором;
 • шугарингом.

Кроме депіляції, можна використовувати з метою видалення небажаного волосся і епіляцію. При ній волосок висмикується разом з корінцем. Методи епіляції також можуть бути різними: цукрова, фотоепіляція, лазерна, воскова, електроепіляція.

Головним недоліком всіх цих методів депіляції і епіляції волосся є видалення їх видимої частини без волосяної цибулини. Це призводять до того, що шкіра ніг грубіє, утруднюється виходу на поверхню нового волосся, вони загинаються і починають рости під шкірою. Як результат - припухлості, нагноєння, неестетіческіе чорні крапки на шкірі і її роздратування. Звичайно ж, перше, що хоче зробити кожна жінка, побачивши такі наслідки видалення волосся, - позбутися таких підшкірних волосків. Але, видаляючи їх, ви можете пошкодити шкіру, і на місці видаленого волосся утворюється ранка, в яку легко проникає інфекція. Це загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям. Багато жінок борються з вросшими волоссям, видавлюючи їх. Це також не найкраще рішення! Адже естетично після таких маніпуляцій ноги будуть виглядати погано.

Що робити з вросшими волоссям

Якщо ви помітили вперше врослі волосся у себе, то потрібно змінити свій метод депіляції або епіляції. Але колись потрібно дочекатися, поки не пропадуть ознаки роздратування шкіри, і тільки потім пробувати новий спосіб. Також після появи врослого волосся робити це потрібно по їх зростанню. Це зменшить роздратування.

Волосся не будуть більше вростати, якщо постійно робити пілінг шкіри отшелушивающим скрабом, мочалкою або рукавичкою, адже вони знімають верхні ороговілі шари на ній. Після такої процедури бажано нанести на ноги зволожуючий крем.

Як не допустити вростання волосся

Перш ніж робити депіляцію або епіляцію, рекомендується розпарити шкіру ніг, прийнявши гарячий душ. Це сприяє розм'якшенню волосяного покриву ніг і шкіри. Можна використовувати різні трав'яні збори і настої, наприклад, настій ромашки, який діє на шкіру заспокійливо.

Перед видаленням волосся, щоб уникнути проникнення під шкіру інфекції, рекомендується обов'язково її очистити і зробити пілінг. А от після депіляції дуже корисно буде нанести на шкіру спеціальний сповільнює ріст волосся засіб.

Депіляція бритвою повинна проводитися тільки якісної гострою бритвою уздовж росту волосся. Але навіть цього не слід робити, якщо на шкірі є ознаки роздратування.

Ви не побачите на своїх ногах врослі волосся, якщо будете користуватися скрабом не рідше за 2-3 раз на 7 днів.


Після нього потрібно не забувати наносити на шкіру зволожуючі засоби або звичайну дитячу присипку.

Кращий час для депіляції волосся - перед сном. Врослі волосся можуть з'явитися у великій кількості, якщо ви проведете процедуру перед виходом з дому. Не рекомендується також мочити водою шкіру після процедури з видалення волосся, оскільки це спровокує появу не тільки врослого волосся, але і найсильнішого роздратування. Щоб скоротити кількість епіляція та депіляція, після кожної процедури користуйтеся спеціальним засобом, які уповільнюють ріст волосся.

Слід врахувати, що всі перераховані вище рекомендації стануть в нагоді вам для того, щоб уникнути ускладнень, але вони не допоможуть вам, якщо проблема врослого волосся у вас вже існує.

Лікування шкіри при врослих волоссі

Врослі волосся - це стрес для шкіри ніг. Тому їй потрібне лікування . Непоганим варіантом лікування врослого волосся може бути лазерна епіляція або фотодепіляція, які позбавляють від волосся на довгий час, а також лікують врослі волосся. Але, на превеликий жаль, ці процедури досить дорогі, тому не кожна жінка має можливість собі їх дозволити .

Щоб уникнути виникнення рубців після врослого волосся, можна спробувати наносити скраб, приготований з:

 • солі -? склянки;
 • масла апельсина - 2 ч.л.;
 • зволожуючого крему.

Всі інгредієнти потрібно добре вимісити і нанести на шкіру ніг, розтираючи місце, де з'явилися врослі волосся. Це допоможе витягнути волоски на поверхню. Можна пошкодити шкіру, тому її слід заспокоювати складом з саліцилового спирту і настоянки календули (1: 1) і дитячим маслом.

Можна використовувати для лікування шкіри порошок бодяги, змішаний з перекисом водню. Суміш наноситься на шкіру, де були або є врослі волоски, на невеликий час (10-15 хвилин), а потім змивається. Процедуру необхідно повторювати протягом 5-ти днів.

Допоможе, коли з'явилися врослі волосся, саліцилова мазь. Її потрібно наносити на уражену зону точково. Цей спосіб не просто позбавить вас від врослого волосся, але і "зітре" темні плями, які часто залишаються після нього. Використовувати таким методом можна ще й саліциловий спирт, тільки його слід змішати з настоянкою календули (у пропорції 1: 1). Забувати про зволоження після таких процедур ніколи не можна, так як це погіршить стан всієї вашої шкіри, а не тільки в місці врослого волосся.

Добре бореться з вросшими волоссям аспірин. Його 2 таблетки потрібно розчинити в 100 мл води. Отриманим розчином необхідно змащувати всю шкіру ніг, тому що він не просто допоможе вам позбавитися від врослого волосся, але ще й зніме роздратування, пом'якшить шкіру, а також в подальшому не дозволить волосках рости в протилежному напрямку.

Якщо вам не вдалося уникнути вростання, намагатися вирвати або видавити волосся не потрібно, але видалити його все ж можна, а в деяких ситуаціях і потрібно. Робити слід так:

 • продезінфікуйте шкіру ;
 • висушіть місце вростання;
 • тонкою голкою підчепити волосок або видаліть його пінцетом;
 • ранку, що утворилася обробіть антисептиком.

Якщо волосся багато, то ніякі процедури не зможуть вам допомогти. У цьому випадку потрібно записатися на прийом до лікаря, щоб не з'явилося запалення.