Планування весілля з обмеженим бюджетом - справжнє випробування для всіх молодят і тих, хто їм допомагає готуватися до весілля. Але не варто зневірятися, навіть в умовах найнижчого фінансування можна створити справжнє диво!
Існує цілий ряд способів "урізати" витрати і при цьому не пошкодити своїм бажанням. На приклад, візьмемо весільні запрошення листівки - їх можна зробити самостійно, проявіть трохи фантазії, виділіть спеціально для цієї роботи деякий час, і все, ви зекономили масу грошей!
Точно так само можна вчинити і з листами подяки, гостьовою книгою та іншими деталями торжества, які є і декором весілля, і створюють певний стиль, настрій, без яких неможливо обійтися, але цілком можливо не витрачати на них фінанси.
Для початку заведіть записну книжку, в ній ви будете фіксувати всі витрати, і таким чином, контролювати свій бюджет. Це один з важливих аспектів всієї організації весільного торжества. З записної книгою, ви в цьому скоро переконаєтеся самі, все стане набагато легше і простіше. Розробіть свій власний план дій і покупок.
Заплануйте і запишіть біля кожного пункту плану певну суму, і намагайтеся не виходити за її межі, коли будете купувати той чи інший предмет, платити за ту чи іншу послугу. Шукайте максимально низькі ціни, але так, щоб якість послуг та предметів не було низьким. Це може перетворитися на захоплююче заняття.
Непоганою ідеєю буде, якщо ви візьмете у свої руки приготування їжі, ну або хоча-б, доставку продуктів в ресторан, де планується банкет. Якщо Ви не кухар вищого класу, то попросіть когось із друзів допомогти вам у цій справі.


Напевно серед ваших друзів або рідних знайдуться ті, хто з радістю візьмуться за приготування святкового столу. Повірте, це дуже значно заощадить ваш бюджет.
Сьогодні, практично всі рецепти можна знайти в інтернеті, так що проблем з різноманітністю страв виникнути не повинно.
Під час планування, в рамках скромного бюджету, вам буде здаватися, що є моменти, які необхідні на весіллі і вони просто вимагають величезних вкладень. Не поспішайте вкладати в них гроші, в таких випадках краще гарненько помізкувати і спробувати знайти альтернативу, яка буде дешевшою.
Можливо, доведеться якийсь час виділити для пошуку альтернативного рішення, бути може, доведеться зробити щось самостійно або попросити друзів (рідних) про допомогу.
Для декорування залу використовуйте свічки, вони прекрасно виглядають і коштують набагато дешевше, ніж світлове різнобарвне оформлення залу. Декорувати можна буде також своїми руками, прикрасьте зал красивими бантами, які легко зробити самостійно, а відповідна тканина продається в будь-якому текстильному магазині.
Фотограф - дуже дорога особистість, але попросіть всіх гостей захопити з собою фотоапарати, нехай всі гості стануть фотографами! Це значно заощадить ваш бюджет, і стане веселою розвагою всіх гостей.
Якщо серед Ваших знайомих є талановиті люди, то попросіть їх допомогти, не важливо, у чому їх талант: спів, танці, кухарське мистецтво або фотографія. Вашим гостям буде дуже приємно допомогти і бути корисними на весіллі, а ви, у свою чергу, зможете укластися в саму скромну суму.