Американський вчений з Університету Міннесоти - доктор Марк Перейра - і його колеги провели дослідження на тему впливу овочевих і фруктових соків на організму людини. Результати виявилися вражаючими: люди, що регулярно вживають різні соки, значно рідше страждають від зайвої ваги, мають меншу частку ризику виникнення проблем з метаболізмом, розвитку хронічних захворювань. Таким чином, соки роблять на людський організм істотно корисну дію.

Однак, не все так гладко. Згідно з проведеними дослідженнями такими позитивними якостями володіють тільки 100-відсоткові фруктові та овочеві соки.

Переважна більшість пропонованих на споживчому ринку соків є напоями, відновленими з сокового концентрату і води. Практично всі вони містять лимонну кислоту, цукор, різні барвники та ароматизатори. Крім того, в таких соках міститься мала кількість клітковини, волокна якої сприяють значного уповільнення процесу засвоєння цукру організмом.


Отже, корисні і смакові якості таких соків є значно погіршеними.

Зміст в соку цукру значно підвищує ризик розвитку діабету II типу. Вчені з'ясували той факт, що щоденне вживання яблучного соку (всього лише 3 склянок) збільшує ризик виникнення діабету на 15%, апельсинового соку - на 25% і додатково виникає загроза ожиріння.

Тому набагато корисніше вживати не соки, а безпосередньо самі фрукти. Або, якщо дозволяють можливості, вживати свеживижатие, власноруч приготовані соки. Бо тільки такі соки є повноцінною заміною самим фруктам і овочам, вони так само містять максимум вітамінів і корисних речовин.

Тому, якщо виникає вибір - випити сік або з'їсти фрукт - перевагу краще віддати на користь останнього. Крім усього іншого, фрукти здатні утамувати відчуття голоду. До того ж слід пам'ятати про те, що для кращого засвоєння шлунком як фруктів, так і соків необхідно вживати їх за годину до або через годину після їжі.