Вам знадобиться

 • Кісточка
 • Ножик
 • Стрічка

Інструкція
 • .1

  Як прищепити мандарин для отримання плодів: технікаМандаріни, як і будь-які інші групи цитрусових (лимон, грейпфрут, лайм, бергамот, помело та інші) відмінно ростуть в домашніх умовах. Щоб приносити плоди, їм необхідне щеплення. Вона дозволить рослині плодоносити набагато швидше, тому що перші плоди у мандаринів з'являються не раніше 6 - 8 років. Також щеплення поліпшить плоди за якістю. Як прищепити мандарин правильно буде описано трохи нижче.

 • .2

  Для того щоб прищепити мандарин кращим часом є місяці травень і квітень. Адже в цей період у рослини найбільш швидкий рух соку, кора буде забиратися досить легко від дерева. В результаті цих двох факторів процес приживання буде проходити набагато легше. Краще всього, якщо щеплення буде здійснюватися на сіянці яких-небудь інших цитрусових. Прищепити рослина набагато простіше, ніж те, як виростити мандарин.

 • .3

  Для початку перед прищепленням необхідно протерти ствол від бруду. Потім, не зачіпаючи деревину, зробити невеликий надріз невисоко від грунту (7 - 8 см). Надріз повинен мати вигляд літери "Т" (верхня частина надрізу повинна бути 1 см, нижня - 2,5 см.) Потім, потрібно відігнути кору і вставити нирку від плодоносного рослини. Прикрити назад корою, добре при цьому притискаючи її до деревини. Перед тим, як замотати рану еластичною стрічкою, вона повинна піддатися обробці садовим варом. Прищеплене рослина найкраще на час помістити в теплицю, в якій будуть умови, що сприяють приживанню прищепи.

 • .4

  Виростити з саджанця мандарин набагато простіше в порівнянні з тим, як виростити мандарин з кісточки.


  Якщо ростити дерево з кісточки, буде потрібно більше сил і уваги. Кісточці перед її посадкою необхідно набрякнути (хоча іноді люди цього не роблять і відразу кісточки садять), на що буде потрібно деякі кількість часу. У цей час за кісточками потрібно постійно стежити і підливати воду в міру необхідності. А саджанець можна відразу посадити в грунт. Але і в одному, і в іншому випадку необхідний догляд.

 • .5

  Коли дерево посаджено, можна поговорити про те, як доглядати за мандарином. Влітку у рослини висока потреба у великій кількості поливу. Взимку ж рослину можна поливати тільки в тому випадку, якщо земля почне підсихати. Мандарин бажано підгодовувати щотижня мінеральними добривами, що найкраще робити з квітня по вересень місяць. Рекомендується обприскувати рослину водою кімнатної температури 2 або 3 рази на день, з метою збільшити вологість повітря.

 • .6

  Вирощувати мандарин у себе вдома - дуже захоплююче заняття, яке може об'єднати всю сім'ю . Адже так весело і цікаво спостерігати за тим, як з кісточки виростає рослина, як воно починається цвісти і плодоносити. До речі, необхідно враховувати, що плоди домашнього мандарина бажано не вживати в їжу. Як правило, вони маленькі і мають декоративний, ніж гастрономічний характер.