Коли в будинку нарешті з'являється кошеня, життя домочадців вже ніколи не стане колишньою. Маленький пухнастий клубочок тільки починає пізнавати і світ вже в перші тижні свого життя переносить страшний стрес - розлучення з матір'ю. Зрозуміло, що в силу своєї недосвідченості кошеня може вести себе не так, як нам би того хотілося. Щоб не спало на думку вашому вихованцеві, не варто лаяти його сильно, адже це всього лише маленька дитина, якого просто потрібно привчити як правильно себе вести в будинку.

Для чого кошенятам когтеточка

По-перше, задуматися про наявність когтеточки у вашому будинку необхідно заздалегідь, а не в той момент, коли ви одного разу виявите кучерявий "начісування" на меблях і шпалерах.

Дивлячись на те, як вихованець всюди висне на своїх крихітних кігтиках і намагається дерти все, що трапляється на очі, ви дивуєтеся, навіщо він це робить, та ще так часто. Це фізіологічний процес, від якого нікуди не втечеш. Кішка це хижак, який в природі лазить по деревах і полює на дрібних тварин. Кігті розшаровуються і натачіваются у диких особин самі собою, чого не скажеш про домашніх кішок.

Відростаючих кігті кішки шкрябати по підлозі, боляче зачеплений за килими і паласи. Неможливість вчасно сточувати і скидати відмерлі шари заподіюють вихованцеві незручність і загрожують травмами ніжної шкіри навколо кігтів. Обрізка пазурів господарями часто призводить до хворобливого розшарування кігтя, який часто інфікується і запалюється. Крім того не всім тваринам подобається подібна процедура.

Вибір когтеточки для кошеняти

Дуже часто складно передбачити, чи сподобається вашому вихованцеві когтеточка, придбана заздалегідь, оскільки кожна кішка індивідуальна і може вибирати різні поверхні для точіння кігтиків. Якщо ви помітили, що їй подобається точити кігті об оббивку дивана - її залучають матерчаті вертикальні поверхні. До такої когтеточке її буде дуже просто привчити.

Якщо вихованцеві подобається дерти килими, можна починати привчати до горизонтальної когтеточке. У будь-якому зоомагазині можна замовити необхідний варіант. Однак якщо ви не володієте достатніми засобами, можна виготовити потрібну когтеточку своїми руками з доступних матеріалів.


Для квартир, які можуть похвалитися достатнім вільним простором, можна купити або спорудити багаторівневу конструкцію, де є майданчик на когтеточке, щоб посидіти, укриття і площини для лазіння.

Як зробити когтеточку своїми руками

Для того щоб привчити малюка точити кігті, можна зробити її самому в домашніх умовах. Найбільш простий і не витратний спосіб обтягнути дерев'яну дошку щільним матеріалом з усіх боків і зшити тканину, щоб вона добре натягнулась (не утворювалися складочок на когтеточке ). Бажано не використовувати килимок з довгим ворсом, оскільки у кошеняти будуть боляче застрявати в ньому кігті.

Як правило, кішок легше привчити до вертикальних стовпчиках, які досить легко зробити з підручних матеріалів. Дерев'яний стовпчик необхідно обмотати прядивних канатом, який так подобається кішкам. Буде дуже складно привчити тварину до когтеточке, якщо ви використовуєте як обмотки синтетичну тканину або нитка - кішка буде зісковзувати і поступово втратить інтерес до нової іграшки.

Як познайомити кошеня з когтеточку

Коли все буде готово залишиться лише познайомити вашого вихованця з когтеточку, але як це зробити правильно? Існує кілька способів, як навчити вихованця точити кігті в строго відведеному місці:

  • Необхідно правильно розмістити когтеточку в будинку;
  • Розташуйте її поряд з тим місцем, де ваша кицька постійно точить кігті;
  • Когтеточка повинна бути безпечною і стійкою, не мати неприємних запахів. Якщо тварина одного разу впаде або злякається, всі ваші зусилля будуть марними - він навряд чи незабаром знову зацікавиться вашим "творінням";
  • Після того як кицька прокинулася, її можна відвести до когтеточке і заохочувати за бажання точити кігті на когтеточке. Тільки що прокинулась кішку простіше привчити, оскільки сонні вихованці люблять порозумітися кігтиками відразу після сну;
  • Можете привчити кошеня підходити до пристрою частіше завдяки валериане, якій потрібно перший час постійно змащувати матеріал;
  • Продовжуйте привчати вихованця, незважаючи ні на що, будьте послідовні й наполегливі у своїх діях.

Вашого пухнастого малюка досить легко навчити не псувати меблі в будинку, необхідна лише ваша турбота і увага в його перші місяці життя .