Вам знадобиться

 • Автомобіль з автоматичною коробкою перемикання передач
 • Інструкція до автомобіля
 • Водійські права

Інструкція
 • .1

  Все частіше при купівлі автомобіля перед водієм стоїть резонне питання - яку коробку перемикання передач вибрати - механічну або автомат? Автолюбителі старого гарту воліють механіку, бажаючи проробляти кожен маневр самому і відчувати повний контроль над машиною. Але в умовах сучасних великих міст, багатогодинних пробок, коли "нога бійця перемикати втомиться", автоматична коробка може заощадити чимало сил і нервів. Так, як управляти автоматичною коробкою передач правильно?

 • .2

  На автоматі є важіль, розташований на тому ж місці, що і важіль перемикання швидкостей в механічній коробці і званий селектором вибору режиму. Передачі тут теж є, але перемикає їх не водій, а сама автоматична коробка. Водієві потрібно тільки вибрати режим - їх в автоматичній коробці чотири: паркінг, рух, реверс і нейтраль. Режим "паркінг", що позначається латинською літерою Р, використовується при паркуванні, а також в цьому режимі потрібно заводити і глушити двигун. Як включається задня передача, не так складно здогадатися з назви режиму "реверс". Його настійно рекомендується включати, тільки коли машина повністю зупинилася. Режим "нейтраль" рівносильний "нейтралці" на механічній коробці. Основний режим руху автомобіля - режим "драйв". В автоматичній коробці передач, як правило, чотири передачі. При включенні режиму "драйв" зазвичай рух починається з другої передачі, якщо потрібно знизити передачу до першої, можна використовувати "кік-даун" - це коли для зниження передачі потрібно повністю втопити педаль газу.


  Як перемикати передачі на механіці швидко та інтуїтивно, люди тренуються роками, тоді як для перемикання режимів на автоматі не потрібно прикладати особливих зусиль.

 • .3

  У чому особлива принадність їзди на автомобілі з автоматичною коробкою передач? Це коли, для того щоб рушити в гірку, потрібно натиснути тільки на педаль газу, і машина тут же поїде. Плюс при частих зупинках і стартах у довгій пробці нога менше втомлюється, а машина не затихне, адже педалей буде всього дві - газ і гальмо. Ще раз про те, як правильно знижувати передачі. В принципі, це робить сама автоматична коробка, але при швидкому прискоренні треба використовувати "кік-даун" - пониження передачі за допомогою різко натискує в підлогу педалі газу, яку потім треба різко відпустити. Крім чотирьох режимів, є ще додаткові: режим "S" і режим "L". "S" або цифра 3 - це діапазон знижених передач. Це положення важеля слід вибрати при їзді по невисоким спусках і підйомах. Положення "L" (або цифра 2) дозволяє їздити по більш крутим гірок - тут активізується тільки перша і друга передачі. Якщо при збільшенні швидкості важіль переключити спочатку в S, а потім назад в L, то спочатку включиться друга передача. Є ще положення "1" - рух тільки на першій швидкості - рекомендований на крутих спусках. У холодну пору року перед початком руху двигун в машині з АКПП слід прогріти.