Не секрет, що в жіночому середовищі одним з поширених видів спорту є плавання. Багато в чому така популярність пояснюється тим, що завдяки м'якому впливу води на фігуру відбуваються помітні поліпшення її обрисів, а також активізуються обмінні процеси, що сприяють схудненню.

Такі метаморфози, що дарується водною стихією, є привабливими для більшості представниць прекрасної статі. Саме тому жінки намагаються "подружитися" з плавальними заняттями. Водне поло, аквааеробіка, звичайне плавання - кожна вибирає найбільш прийнятний для себе спосіб.

Однак, існує різниця між прийняттям водних процедур в умовах природної водойми (моря, озера, річки тощо) і заняттями, проведеними в штучно створених джерелах, тобто в басейнах. І відмінності ці дуже істотні.

Американські фахівці, спираючись на результати проведеного ними дослідження, заявляють про те, що регулярні заняття в басейнах є однією з основних причин випадіння волосся.

Участь у науковому експерименті взяли 3500 жінок. Половина учасниць користувалися послугами закритих громадських басейнів один раз на тиждень, решта жінок воліла займатися водними процедурами в природних водоймах. Всім випробовуваним було дано рекомендації наступного характеру: приймати водні процедури регулярно, протягом двох років, при цьому їх тривалість повинна була складати не менше 10 хвилин за один сеанс.

За результатами експерименту з'ясувалося наступне: жінки, які плавали в штучно створених басейнах, втратили третину волосся від їх початкового об'єму.


Крім того їх волосся помітно истончились і потьмяніли, придбавши тим самим нездоровий вигляд. А у тих представниць слабкої статі, які займалися водними процедурами в природних водоймах, стан волосся не зазнало погіршень - ні в якості, ні в кількості. Навпаки, деякі учасниці даної групи відзначили, що їх волосся стали більш густими і міцними.

Таким чином, вченими було встановлено, що на стан волосся негативно впливає вода, використовувана в басейнах. Виною тому - хлорне вапно, яка, як відомо, додається у воду для її знезараження. У ході природного випаровування з вапна утворюються патогенні елементи, які потрапляють як на тіло людини, так і на голову. Їх проникаюча здатність настільки висока, що волосся виявляються незахищеними і вразливими їх згубному впливу, навіть не дивлячись на те, що, як правило, їх захищає гумова шапочка для купання. Не менш шкідливим є і повітря, яким дихають відвідувачки закритих басейнів штучного типу.