Вам знадобиться

 • Операційна система Windows 7
 • Програма AIDA
 • Утиліти Msinfo32 exe і msconfig

Інструкція
 • .1

  Підбираючи нову конфігурацію для комп'ютера, буде не зайвим дізнатися, яка була попередня. Важливим моментом, від якого залежить продуктивність комп'ютера, був і залишається питання про оперативну пам'ять. Без належної кількості оперативки навіть потужний процесор не здатний розкрити свій потенціал повністю. Тому, задумавшись про новий "залізі", варто перевірити, а чи була можливість у старого показати все, на що воно здатне? Одним з основних питань у цьому випадку буде, як дізнатися, скільки оперативної пам'яті має комп'ютер. Для цього необхідно увійти в Властивості комп'ютера: натиснути правою кнопкою миші по ярлику "Мій комп'ютер". У вікні можна побачити основні параметри конфігурації комп'ютера.

 • .2

  Ще одним способом, що допомагає в тому, як знайти оперативну пам'ять комп'ютера, буде використання режиму командного рядка. Дана опція називається "Виконати" і знаходиться в меню Пуск. У відкрилася командному рядку потрібно ввести Msinfo32. exe і натиснути кнопку Enter. Вікно - Відомості про систему показує оперативну пам'ять комп'ютера в рядку "Встановлена оперативна пам'ять". Цей досить простий варіант відомий далеко не всім користувачам, а деякі взагалі побоюються застосовувати його. Але в цьому випадку можна встановити програму, що відображає всі параметри комп'ютерної системи, наприклад AIDA. З її допомогою так само можна дізнатися, скільки оперативки є у комп'ютера.

 • .3

  Дізнатися, яка кількість оперативної пам'яті в комп'ютера задіяно в дану хвилину, можна за допомогою Диспетчера завдань, який можна викликати, натиснувши одночасно Ctrl + Shift + Esc.


  Диспетчер завдань дозволяє побачити завантаженість процесора і виділену оперативну пам'ять. Тут же можна зрозуміти, як очистити оперативну пам'ять - зупинивши ті процеси, які гальмують систему. У цьому може так само допомогти спеціальна утиліта, яка запускається з вишеупомінавшейся командного рядка - msconfig. Вона теж дозволяє зупинити процеси, які займають загальний обсяг оперативної пам'яті. Однак з використанням таких методів потрібно бути обережним, тому що вони можуть привести до системних помилок.

 • .4

  Побачивши обсяг оперативної пам'яті на комп'ютері, користувач часто задається питанням, а як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера. Тут потрібно знати одну тонкість - Windows, що має розрядність 32, не сприймає пам'ять понад 4 Гб. Поетом перш, ніж вставляти додаткові планки пам'яті, потрібно поміняти систему на 64-х розрядну. Після цього має сенс докупити і встановити додаткові планки пам'яті або ж повністю замінити їх на великі. Один зі способів збільшити наявний обсяг оперативки, полягає в тому, як налаштувати карту пам'яті зі звичайного флеш-накопичувача. Це робиться через меню Властивості, у вкладці ReadyBoost. Відкривши вкладку, необхідно вибрати "Використовувати цей пристрій" і задати обсяг буфера. Тепер у комп'ютера з'явиться додаткова оперативна пам'ять того розміру, який був заданий у вкладці.