Вам знадобиться

 • Земля для цитрусових або субстрат
 • Пісок, керамзит, гравій

Інструкція
 • .1

  Для кімнатних умов найбільше підходять мандарини сортів Уіншіу і кувати-Васі, вони у висоту не перевищуватимуть метра, і добре цвітуть в квартирі. Якщо немає можливості придбати саджанець, то можна виростити мандаринове дерево з кісточки, але цвітіння в цьому випадку доведеться чекати довше. Щоб побачити, як цвіте мандарин в домашніх умовах, потрібно правильно за ним доглядати. Для посадки декоративного мандарина потрібно земля для цитрусових, а також пісок, гравій або керамзит для дренажного шару. Встановлювати горщик з мандарином найкраще на заповненому гравієм або керамзитом піддоні. Камінці потрібно тримати постійно вологими - це забезпечує вологість повітря, яку так любить рослину.

 • .2

  Мало знати, як посадити мандарин правильно, для того щоб дерево зацвіло, необхідний правильний догляд. Першою умовою в цьому є належне освітлення: світло повинне бути розсіяним, але яскравим, від прямих сонячних променів деревце потрібно оберігати. Друга умова - висока вологість повітря. Рослині рекомендуються щоденні дощування, теплий душ раз на тиждень. Третє, про що потрібно пам'ятати - правильний температурний режим: влітку в приміщенні температура не повинна перевищувати 25 градусів, взимку - 15-ти. Режим поливу розраховується з розуміння того, як ростуть мандарини: навесні і влітку полив рясний, а в період спокою, взимку і восени - помірний.

 • .3

  До того, як рослина стане здатне цвісти, йому буде потрібно пересадка.


  Цвітіння можливо тільки після досягнення певного розвитку деревця, і тільки в комфортних умовах. До того, як пересадити мандарин, необхідно заздалегідь підготувати новий горщик. Рослина виймається з колишньою ємності з грудкою землі на коренях, тобто, пересідає за допомогою "перевалки". Молоді рослини пересаджують щорічно, більш дорослі - один раз на три роки. Не потрібно спеціально формувати крону, тобто підрізати декоративний мандарин, як доглядати за гілками дерево підказує сама: гілочки і листя, що заважають рослині, підсихають.

 • .4

  Забезпечивши всі умови для комфортного росту і розвитку декоративного мандарина, залишається тільки трохи почекати. Дерево зацвіте не раніше двох-трьох років після посадки. Період цвітіння зазвичай припадає на весняний час. Молодій рослині не варто залишати зав'язі плодів, висохлі квітки краще видалити. Плодоносити деревце здатне тільки після 4-х років, до цього йому не вистачить енергії. Якщо є бажання спробувати плоди дорослої рослини, то частина бутонів варто зрізати, давши можливість розвиватися зав'язь. Максимальна кількість зав'язей, які можуть безпечно для мандарина розвиватися і визріти розраховують за формулою: п'ятнадцять листів на одну зав'язь.