Вам знадобиться

 • Папороть
 • Сіль

Інструкція
 • .1

  Сьогодні тут розповідатиметься про солоний папороть і рецепт його приготування. Папороть збирають і готують у травні або червні. У цю пору року він годиться для вживання в їжу. Стебла в нього ніжні, близько 20 сантиметрів у висоту. Листочки знаходяться ще в зародковому стані, в їжу не годяться. Його можна приготувати свіжий, а можна - солоний папороть, і потім вимочити, відварити, а потім смажити, тушкувати або маринувати.

 • .2

  Папороті ростуть у лісах майже у всьому світі. Їх краса - не єдина перевага папороті. Ця рослина застосовують і в кулінарії. Як готувати солоний папороть? У їжу вживають свіжі листочки страусник і орляка. Як посолити папороть? Обробіть папороть перед засолкою. Слід видалити всі коричневі лусочки, які зможуть залишитися в згорнутих спіральки. Вони можуть викликати подразнення шлунка. Потім потрібно взяти багато солоної води і поварити в ній пагони папороті.

 • .3

  Варити їх слід 15 хвилин після закипання. Після злийте воду і вимийте пагони в проточній воді. Відварену папороть щільно покладіть в банки, простерилізовані парою.


  Залийте киплячим солоним розчином (15 г солі на літр води), закатати їх кришками. Укутайте перевернуті банки і залиште до їх повного охолодження. Заготовлений папороть буде зберігатися при будь-якій температурі. Є сухий спосіб засолювання. Візьміть свіжі пагони папороті, складіть в емальовану ємність або в скляну банку шарами, чергуючи шари з сіллю. Сіль краще взяти крупного помелу. Пропорції: 3 або 4 кг солі на 10 кіло папороті.

 • .4

  Зверху покладіть тарілку з гнітом, наприклад банку з водою. Одна важлива умова посолу - прохолодна температура в приміщенні, де стоїть ємність з папороттю. Через 2-3-х тижнів злийте сік і перекласти папороть в скляні банки, ущільнити, додайте сіль (2 кг на 10 кг папороті), укрити банки поліетиленовими кришками, а закочувати не треба. Помістити банки в льох або в холодильник. Папороть буде повністю готовий через кілька тижнів. Як готувати солоний папороть? Вимочити, зварити і підсмажити або зробити гострий папороть - розжарити рослинне масло до такої температури, що сірник буде коричневою. Папороть відвареної посипте червоним перцем і на нього видавити часник і все це залийте розпеченим рослинним маслом, перемішати!