Вам знадобиться

 • Плавно перемикати передачі
 • Користуватися роботизованою коробкою передач
 • Швидко перемикати передачі
 • Навчитися перемикати коробку передач
 • Гальмувати коробкою передач

Інструкція
 • .1

  Людина вирішив навчитися керувати автомобілем і після курсу теоретичного навчання прийшов час практичного водіння. Сідаючи на навчальній площадці в автомобіль ми широко відкривши рот слухаємо і слухаємо що нам говорять наші вчителі, але на практиці все виявляється складніше, ніж ми думали, хоча срою, що бувають індивідууми яким навчання дається легко. Інструктора трапляються різні і часто людина звертається до просторах інтернету з здавалося б елементарним питанням: як плавно перемикати передачі? Хочеться відразу відзначити, що левову частку помилок учень допускає через банальне хвилювання. Тому для початку сівши за кермо треба постаратися заспокоїтися.

 • .2

  Рушаючи з місця людина включає першу передачу. Вичавивши зчеплення, треба легким рухом руки перевести важіль трохи вліво, а потім вперед. Далі потроху відпускаючи зчеплення треба одночасно потихеньку натискати педаль газу. Коли машина набрала достатню швидкість, вичавлюємо зчеплення, відпускаємо газ і в цей час переводимо важіль перемикання передач на другу швидкість, а саме тягнемо його на себе. Звичайно ж плавність перемикання передач виробляється з роками. Хочеться порадити як отче наш знати розташування передач в машині якої людина збирається їхати. Але існують машини з автоматичною коробкою. Тоді постає інше питання: як користуватися роботизованою коробкою передач?

 • .3

  Тут все набагато простіше. Автомобіль з такою коробкою все зробить сам. Можна виставити важіль на драйв (D) і їхати ні про що не думаючи вперед, а в цей час при гальмуванні і розгоні машина буде перемикати передачі на ті які будуть відповідати швидкості. Якщо треба проїхати допустимо по бруду, то можна виставити першу передачу і машина не зможе розігнатися швидше, а так і буде їхати потихеньку поки їй не зададуть інший режим. Так само в даній коробці передач є режими (N) - це звичайнісінька нейтралка, (P) - паркінг, (R) - задня швидкість. Коли людина вже досить багато часу провів за кермом але починає відчувати себе впевнено.


  Але новачкові важко дається водіння.

 • .4

  Найчастіше водій-учень не встигає перемикати передачу і доводиться розганяти машину заново. Тоді постає питання: як швидко перемикати передачі? Уважно вивчивши розташування передач, початківець водій буде не сумніватися у своїх діях і відповідно швидше їх перемикати. Деякі учні люблять підглядати на важіль щоб переконатися на якій передачі він їхав, і яку включати далі. Щоб цього не відбувалося, бажано знати швидкісний діапазон, тобто при якій приблизно швидкості, яку передачу включати. Ще краще допоможе слух! Прислухаючись до двигуна, можна по звуку визначити коли треба переключатися. Якщо мотор як би "загарчав" переходимо на підвищену швидкість!

 • .5

  Як правило в легкових автомобілях є п'ять швидкостей. Розглянемо таке питання: як навчитися перемикати коробку передач? Перша швидкість призначена для того, щоб рушити з місця, далі, переходимо на другу. Розігнавшись приблизно до 40 км/год включаємо третю швидкість і їдемо до позначки 60 км/год, у цей момент перемикається на четвертому швидкість. П'яту рекомендується включати при розгоні до 80 км/год. Намагайтеся слухати двигун і він сам підкаже коли йому не вистачає потужності. Досвідчені водії знають, що річна їзда сильно відрізняється від зимової. Коли настає зима обстановка на дорогах стає складніше.

 • .6

  І зупиняючись, водіям рекомендують гальмувати коробкою передач. Якщо людина проходив навчання влітку, то він в зимовий період задається питанням: як гальмувати коробкою передач? Припустимо перед автомобілем горить червоний світлофор. Водій натискає на педаль гальма не переходячи на нейтралку. Але якщо зупинити машину повністю, то вона затихне. Треба пригальмувавши, переключитися на знижену передачу і так далі, до повної зупинки. До речі не можна забувати про зміну гуми з літньої на зимову, інакше як не гальмуй, а поцілунок з попереду стоїть машиною забезпечений! Якщо все правильно навчитися робити в управлінні машиною, то їзда принесе багато задоволення і позитиву! На завершення хочеться побажати всім водіям сьогоденням і майбутнім удачі на дорогах!