Вам знадобиться

 • Комп'ютер або ноутбук
 • Доступ до мережі Інтернет

Інструкція
 • .1

  Оперативна пам'ять ноутбука або комп'ютера - один з найважливіших елементів системи, від якого безпосередньо залежить швидкість роботи додатків. Видів пам'яті існує декілька, кожен з них виконує свої власні завдання. Розуміння того, яка ОЗУ встановлена на вашому комп'ютері, допоможе при необхідності замінити її або зробити модернізацію. Іноді у користувачів комп'ютера виникає ситуація, коли необхідно дізнатися тип пам'яті. Яка пам'ять встановлена потрібно знати, як правило, у випадку, коли потрібно збільшити її обсяг, і для цього з'ясувати умови сумісності з встановленими модулями. Вони розрізняються за типами і тактовій частоті. Розглянемо кілька способів.

 • .2

  Найпростіший, і не вимагає установки додаткового програмного забезпечення: зайти в пуск> правою кнопкою "комп'ютер"> властивості. У вікні можна побачити обсяг ОЗУ, встановлений в системі, а також тип процесора. Але якщо крім обсягу необхідно знати і інші характеристики? Для цього існують різні засоби перевірки та діагностики компонентів комп'ютера. Для визначення встановленої і успішно функціонуючої оперативної пам'яті на пристроях з операційною системою Windows можна використовувати програму CPU-Z, яка безкоштовна, має невеликий розмір і широко поширена в мережі. На комп'ютері має бути встановлений браузер, а також працювати інтернет з'єднання.


  В адресному рядку необхідно ввести cpuid. com/softwares/cpu-z. html, і в отобразившейся сайті знайти і натиснути "setup". Після скачки файлу потрібно слідувати інструкції по установці.

 • .3

  Після появи ярлика запуску на робочому столі і запуску програми в основному вікні, що складається з кількох розділів і організованим у вигляді вкладок, першою буде CPU. Лівою кнопкою миші потрібно переключитися на вкладку Memory. Тут відобразяться підрозділи з інформацією про параметри оператіви даного комп'ютера: General (основні відомості), і Timings. Таймінги і робоча тактова частота мікросхем. У General біля пункту Type розташовуються параметри типу оперативної пам'яті, DDR 1,2, або 3. Більш детально - за наступною вкладкою SPD за допомогою лівої кнопки миші. Тут в спадаючому меню знаходиться інформація для кожної планки окремо, якщо таких декілька.

 • .4

  Багато користувачів для того, щоб дізнатися тип оперативної пам'яті, встановленої на комп'ютері, використовують програму Еверест . Після її установки потрібно увійти, натиснувши значок програми на робочому столі. Далі клікнувши пункт системна плата та підпункт оперативна пам'ять. Тут можна побачити тип пам'яті і її основні характеристики. Існує багато інших програм, за допомогою яких можна дізнатися ці ж відомості. Приміром, Сандра, Аїда 32 та інші. Також дізнатися цікавлять дані можна в документації до комп'ютера, або в БІОС, зайшовши туди при запуску системи за допомогою кнопок DEL, або F2, в ноутбуках.