Не секрет, що в житті практично кожної сучасної жінки таке явище як фітнес зайняло досить-таки міцні позиції. Багато в чому дане лідерство обумовлено тим, що завдяки фізичним навантаженням, які припускають під собою заняття фітнесом, надають представниці прекрасної статі безмежні можливості для вдосконалення власного тіла і зміцнення в ньому здорового духу.

Правда є і зворотний бік цієї своєрідної "медалі": ниючі від болю м'язи, вперто не бажає зникати зайвий жир, погане самопочуття від неправильно розподілених навантажень, кепський настрій і тому подібні "шкідливості". Чому ж так відбувається?

Як стверджують американські вчені: ефективність фітнес-тренувань безпосередньо залежить від того, якою групою крові володіє людина.

Тому перш ніж вдаватися до того чи іншого виду фізичних навантажень необхідно визначити власну групу крові, а після цього - відштовхуватися у виборі занять від даного чинника. Тільки таким чином людина здатна отримати найбільшу користь для здоров'я, найкращу навантаження для тіла і найвище задоволення для душі.

Кожна група крові "обирає" найбільш прийнятні для себе навантаження:

 • Група крові I (0):
  Її власники - люди, заряджені енергією і невичерпним оптимізмом. Їх відрізняє тверда сила волі і досить міцне здоров'я. Спорт для них є своєрідним "акумулятором енергії", позбавляючись якого представники першої групи стають апатичними і дратівливими. Вимушена відсутність руху і фізичної активності провокують досить-таки стрімкий набір надлишкової маси тіла.
  Як показали дослідження, люди з даним типом крові краще за інших реагують на важкі, що вимагають витривалості фізичні навантаження. Тому найбільш оптимальним варіантом для них є будь-які силові тренування. Враховуючи їх природну схильність до ризику, "первогруппнікам" варто звернути увагу на гірськолижний спорт, мото- і велозанятія, їзду на роликах. Незайвими опиняться і такі заняття, як пілатес, калланетика, стрейчинг. Однак слід дотримуватися одна важлива умова - необхідно чергувати енергійні силові тренування з більш спокійними фітнес-заняттями.
 • Група крові II (A):
  Її представників відрізняє спокійний і м'який характер .


  Такі люди, як правило, надто товариські, завдяки чому добре адаптуються в будь навколишнього оточення. З іншого боку - їм притаманні упертість, невміння розслаблятися, погане володіння собою в стресових ситуаціях, непереносимість важких фізичних навантажень.
  Враховуючи товариськість "другогрупників", вчені радять їм звернути увагу насамперед на командні види спорту - футбол, баскетбол, волейбол, теніс та інші заняття, які передбачають одночасну участь кількох осіб. Також вітаються будь кардионагрузки, йога, стрейчинг, пілатес, плавання.

 • Група крові III (B):
  Володарі крові даного типу - люди, яким притаманні яскраво виражені творчі здібності і багата уява. Вони обожнюють пригоди, постійно прагнуть до змін. Тому однотипні вправи - неприйнятне заняття для представників даного кров'яного типу.
  Оптимальне рішення - чергування різних видів фізичних навантажень, при цьому кардинально різняться один від одного. Наприклад, йога і велогонки, пілатес і кінний спорт. Що стосується групових занять, то в більшості своїй "третьогрупник" виявляються нездатними для роботи в команді, бо їх яскрава індивідуальність не дозволяє ділити "переможні лаври" з ким-небудь іншим.
 • Група крові IV ( AB):
  Ось вже де воістину видатні екземпляри! Рідкісна група крові обумовлює і неабиякі здібності її володарів. Як правило, всі вони люди виняткових і багатогранних обдарувань. Для них характерне прагнення "осягнути неосяжне", тобто дізнатися якомога більше і взяти від життя "по максимуму". При цьому, досягаючи певних вершин, люблять залишати розпочату справу і шукати собі нові пригоди.
  Постійне перебування в русі дозволяє представникам четвертої групи мати чудову фізичну форму. Їх слабке місце - імунна система. Таким чином, увага "четвірочників" має бути спрямоване на ті вправи, яким властиво розвивати і зміцнювати організм в цілому. Наприклад, таким як шейпінг, аеробіка, художня та спортивна гімнастика, плавання, йога, а також всі різновиди танців.