Сьогодні біг є дуже популярним фізичною вправою, яке дозволяє не тільки скинути кілька зайвих кілограмів у вазі, але і підтягнути все тіло, надати йому якусь рельєфність і пружність. Тому питання про те, скільки калорій спалюється при бігу цілком закономірний. Відомо, що нашому організму іноді потрібні дієти і розвантажувальні дні, позбавляють нас від зайвих калорій. Однак без комплексу певних фізичних вправ ефект буде не той. Просто морити себе голодом, сподіваючись, що тим самим вам вдасться прибрати не одну тисячу калорій, не вийде: так ви можете собі тільки нашкодити, тобто отримати зовсім зворотний ефект. А ось фізична активність, зокрема бігові вправи, підуть вам на користь, особливо якщо ви задалися метою видалення непотрібних калорій.

Вплив бігу на організм людини

Перш ніж відповісти на питання про кількість калорій, які можуть спалюватися при бігу, хотілося б сказати буквально кілька слів про сам бігу.

Перш за все, слід зазначити, що він відноситься до виду кардиоупражнений поряд з ходьбою, плаванням, катанням на роликових ковзанах і їздою на велосипеді. Ці види спорту відрізняються своєю особливою багатофункціональністю, особливо в області спалювання калорій. Вони сприяють поліпшенню кисневого обміну всього організму, зміцненню загального здоров'я, спалюванню зайвого жиру, а також допомагають відновитися після виконання силових тренувань, що вимагають чималої навантаження. Крім того, бігові вправи підіймають настрій, створюють відчуття свіжості і бадьорості, а регулярні заняття даним видом спорту допоможуть поліпшити роботу серцево-судинної і травної систем, активізувати циркуляцію крові, що зрештою забезпечить здоровий ритм серця.

Однак і це ще не все. Однією з особливостей кардиоупражнений є і те, що вони здатні вплинути на спалювання калорій, зокрема тих калорій, які встигли запастися в жирових відкладеннях. За цей свою властивість біг був схвалений і обраний багатьма жінками, які стежать за своєю фігурою і схемою спалювання калорій. А поряд з правильною та якісної дієтою цей вид фізичної вправи створює в нашому організмі так званий негативний баланс калорій, який прибирає зайві калорії, не зачіпаючи тим самим м'язову масу.

Крім того, з усіх перерахованих видів кардиоупражнений саме біг є найбільш доступним, яким можна займатися де завгодно і коли завгодно, не потребуючи спеціальному спортивному спорядженні, наприклад, велосипеді, ковзанах або взагалі басейні.

І останнє, що хотілося б сказати про даному виді спорті. Його дуже часто порівнюють з ходьбою. Однак це не зовсім правильне порівняння, адже ходьба не дає такого навантаження на м'язи стегон і сідниць, що, по суті, і є ключовим моментом в схудненні: при цьому не тільки спалюються відклалися калорії, але також надається красива форма м'язам.

І все ж біг - це не той вид спортивних вправ, який рекомендують людям з астматичними захворюваннями, оскільки при учащении серцебиття у таких людей спостерігається погіршення їх стану.


Що ж стосується будь-яких інших захворювань - то тільки після попередньої консультації у лікаря.

Кількість калорій, які спалюються при бігу

Ну, а тепер найголовніше питання нашої сьогоднішньої статті - калорії.

Звичайно ж, перш ніж зайнятися тим чи іншим видом спорту, жінку найчастіше цікавить питання про кількість калорій, які можуть при цьому спалюватися. Що стосується бігових вправ, то відразу відзначимо, що обсяг спалюваних калорій безпосередньо залежить від фізичного стану жіночого організму, від маси її тіла, а також від тривалості та швидкості самого бігу.

Якщо займатися підтюпцем, середня швидкість якої становить приблизно 8 км/год, то за годину таких занять можна спалити приблизно 500 калорій. Для загального розуміння скажемо, що при звичайній ходьбі спалюється до 250 калорій. При збільшенні навантаження, наприклад, у швидкості бігових вправ, витрата калорій можна збільшити і до 800-1000 калорій. Але тут доведеться постаратися.

Тепер розповімо, як вага людини, яка займається бігом, впливає на кількість спалюваних калорій. Кожен з нас розуміє, що у людини з більшою масою тіла спостерігається і більша витрата енергії, тобто калорій, які витрачаються за одну годину бігу підтюпцем. Тому у людини весом60 кг за годину біговій тренування буде спалюватися близько 500-550 калорій, у той час як людина з надмірною вагою, наприклад, в 100-120 кг, ця цифра досягне позначки в 900-1000 калорій.

Крім того, деякі жінки, намагаючись підвищити спалювання зайвих калорій, використовують метод утеплення, збільшуючи тим самим своє потовиділення. Тобто, надягаючи на пробіжку теплий светр або просто більше одягу, можна збільшити кількість спалюваних калорій на 200-300 одиниць.

Також на пробіжках використовується і так званий метод парникового ефекту, коли жінки обертають поліетиленовою плівкою стегна, сідниці і живіт - місця найбільшого скупчення непотрібних калорій. Таким чином, разом з потім будуть йти і зайві калорії.

І наостанок хотілося б додати, що якщо ви вирішили зайнятися бігом, то починайте з малого, поступово посилюючи свої тренування. Не перевантажуйте свій організм, користі від цього буде небагато, ви отримаєте тільки дратівливість і хворі м'язи. Крім того, не забувайте і про правильне харчування, а також про регулярність своїх занять. Так ви досягнете своєї мети.