Найбільш поширеною і часто вживаною в косметологічних цілях процедурою є парові ванни. До того ж ця процедура доступна за коштами і проста в застосуванні, тому вона улюблена багатьма жінками.

Для її здійснення зовсім не обов'язково відвідувати спеціалізовані косметологічні салони, процедура легко проводиться в домашніх умовах. До того ж в сучасних реаліях парові ванни можна проводити як за допомогою звичайного тазика, наповненого попередньо підготовленим відваром, так і за допомогою спеціального апарату (парової ванночки-інгалятора), придбати який без праці і особливих витрат можна практично в будь-якому магазині, що спеціалізується на продажах побутової техніки.

Пар сприяє наданню сприятливого, різноспрямованого впливу на стан шкіри. Проникаючи всередину шкірного покриву, він здатний впливати на нервові закінчення клітин і впливати таким чином на центральну нервову систему організму, надаючи стимулюючу дію. Крім того під впливом пари судини шкіри добре розширюються - це сприяє збільшенню кровообігу, що тягне за собою процес оновлення клітин шкіри. Під впливом пари шкіра добре очищається, її поверхня позбавляється від скупчень пилу, ороговілих частинок шкіри, сальних пробок і потових виділень. До того ж прийняття парових ванн надає значне сприяння в процесі розсмоктування виникають на поверхні шкірного покриву запалень, ущільнень, інших утворень.

Проведення процедури очищення шкірного покриву за допомогою парових ванн призводить до хорошого результату: шкіра стає чистою і пружною , гладкою і шовковистою. До того ж парові ванни ідеально готують шкіру для здійснення подальших над нею дій, таких як чистка і масаж.

Проводити таку процедуру як парові ванни слід, враховуючи особливості типу шкіри. Якщо шкіра обличчя схильна до жирності, то вдаватися до допомоги парових ванн необхідно один раз в два тижні. Більш часте застосування процедури може придбати негативний ефект і спровокувати активність роботи сальних залоз. Суху шкіру слід піддавати такій процедурі один раз на місяць, при цьому досить нетривалий період часу (не більш 2-3 хвилин).

Парові ванни не рекомендується застосовувати жінкам, шкіра яких млява, роздратована, занадто пориста, зі слабкими капілярами, а також схильна до посиленого росту волосяного покриву на обличчі. Крім того, при наявності серцево-судинних і шкірних захворювань, гіпертонії і бронхіальної астми, епілепсії проведення такої процедури так само протипоказано.

Технологія проведення процедури по прийняттю парової ванни виглядає приблизно таким чином:
 1. Необхідно підготувати супутні процедурі елементи - тазик для особи (або ванночку-інгалятор), невеликий махровий рушник, лляне рушник, крем для обличчя, відвар води з додаванням цілющих трав і квіток (свіжих або засушених).
 2. Гарненько очистити шкіру обличчя і шиї за допомогою рідкого гелю для вмивання або іншого косметичного засобу такого ж дії.
 3. При бажанні можна змастити шкіру обличчя будь-яким ароматичним або оливковою олією, або косметичним кремом зволожуючого або живильного дії.


  Область століття бажано змастити кремом жирної консистенції.

 4. Голову пов'язати хусткою, рушником або надіти на неї обруч, сховавши при цьому волосся, щоб вони не заважали проведенню процедури.
 5. Підготовлений гарячий відвар вилити в таз. Схилити над ним особа таким чином, щоб вихідні частинки пари покривали всю область обличчя. Тривалість процедури становить: при сухій шкірі -2-3 хвилини, при комбінованій - 4-5 хвилин, при жирній - не більше 10 хвилин.
 6. Після закінчення відведеного часу слід легкими рухами промакнуть область обличчя і шиї, підсушивши таким чином шкіру за допомогою лляного рушника.
 7. За необхідності можна провести чистку особи, звільняючи при цьому шкірний покрив від наявних на ньому вугрових висипань. Для цього слід використовувати спеціальну косметичну ложечку для видавлювання вугрів.
 8. Поступово обполіскувати особа: спочатку злегка прохолодною водою, далі - поступово доводячи її температуру до холодного стану. Це посприяє закриття пір. Можна додати до обполіскувати воді пару крапель соку лимона - це призведе до ще більш швидкому звуженню пор, додасть кольору обличчя більш чистий і сяючий вигляд.
 9. Для досягнення більшого ефекту - можна накласти на область обличчя тонізуючу (або іншої дії) маску.
 10. Протерти обличчя і шию лосьйоном або тоніком.
 11. Після закінчення процедури не слід виходити на свіже повітря, тобто на вулицю, протягом 20-30 хвилин, щоб пори повністю закрилися і не виникли алергічні роздратування. Найкраще провести цей час лежачи на дивані, повністю розслабившись під улюблену музику, або в тиші.