Ходьбу як вид спорту, завдяки якому спалюються зайві калорії, не слід недооцінювати. Так, це не біг, за годину вправ яким у середньостатистичної людини спалюється до 500 калорій. І все ж якщо розглядати піші прогулянки саме в якості виду спорту, то відносно видалення зайвих калорій ходьба виявиться кращою для багатьох спортсменів і людей, які піклуються про свою фігуру. Природно тут мається на увазі більш-менш інтенсивна ходьба, наприклад, коли ви поспішаєте на роботу, при цьому помітно прискорюючи свій крок. І це вже перетворюється на своєрідні фізичні вправи. Тому якщо ви хочете регулярно прибирати непотрібні калорії, зверніть увагу на даний вид спорту.

Ходьба і калорії - чи ефективно це

А тепер трохи детальніше про те, яка кількість калорій може спалюватися при ходьбі.

Уявімо таку ситуацію, в якій людина вагою в 70 кілограммежедневно витрачає на піші заняття годину в день. Так от, за півгодини більш-менш активної ходьби спалюється близько 300 калорій. Непоганий результат, чи не так? Крім того, цей вид спорту буде дуже корисним і для ваших ніг, оскільки це дає їм відмінну розминку. А для тих людей, у яких при заняттях бігом з'являється сильна задишка або їм взагалі не рекомендується цей вид спорту, то ходьба стане відмінною альтернативою бігу.

Тепер вимальовується більш чітка картина щодо того кількості калорій, яке можна втратити за 2-3 дні таких навантажень. Хоча "навантаженнями" це сильно і не назвеш. Проте слід розуміти, що всякі тортики або шоколад, особливо молочний, швидко відновлять всі ваші втрачені калорії. Тому якщо ви ставите метою схуднення, то краще відмовитися від всіх тих продуктів, які містять в собі багато калорій.

Крім того, в ходьбі існує одна закономірність, яку вчені довели зовсім недавно . Виявилося, що у людей з невеликим зростанням втрачається набагато більше калорій, ніж у високих людей. Особливо це стосується спалювання калорій у дітей. Пояснити таку закономірність дуже просто: люди невисокого зросту роблять більше кроків, а значить, і більше рухів тіла, які й призводять до спалювання зайвих калорій. Тому якщо у вас високий зріст, то вам доведеться витрачати трохи більше часу на заняття ходьбою, щоб спалити тих самих 300 калорій. Значить, по вулиці гуляйте більше, в магазин або в гості ходите частіше, та й на роботу постарайтеся добиратися пішки, якщо, звичайно, дозволяє відстань.

І все ж у вас може виникнути питання і про те, скільки ж калорій спалюється при максимально спокійній ходьбі.


Враховуючи повільну швидкість пересування при прогулянковому кроці, результат буде не дуже втішним: за 2 години всього лише 50 калорій. Однак це все ж краще, ніж не діяти на дивані біля телевізора.

Також скинути непотрібні калорії допоможе і те, якщо ви будете підніматися, а краще спускатися по сходах. Чому спускатися? Та тому, що при спускання по сходах спалюється в шість разів більше калорій, ніж при підніманні. Наприклад, за дві години підняттів можна втратити 200 калорій, а при спускання - 1200 калорій. Чимала різниця, чи не так? Звичайно ж, ніхто вас не змушує ходити по цих сходах так довго, адже це може негативно відбитися на роботі серця. Але якщо ви живете на верхніх поверхах, то спробуйте не використовувати ліфт.

Отже, підсумуємо наші цифри. При ходьбі в середньому темпі за одну хвилину втрачається 10 калорій. Швидкий темп дозволяє прибирати до 15 калорій за ту ж хвилину. А ось за зроблені дві тисячі кроків можна спалити стільки ж калорій, скільки їх міститься в плитці шоколаду. Крім того, регулярні заняття цим видом спорту будуть загартовувати ваш організм, що в підсумку дозволить спалювати більше число калорій, яке було на початку ваших занять.

Як правильно займатися ходьбою

А тепер буквально кілька корисних порад як правильно займатися даним видом спорту.

Насамперед, не потрібно спеціально робити розмашисті рухи руками, вони повинні розмахуватися в сторони вільно й невимушено, в такт вашому тілу. Крок повинен бути рівномірним, тому перший час можна постежити за цим. При цьому кроком вважається кожне торкання ноги до землі. Взуття має бути легкою і зручною, особливо для тривалої прогулянки. При ходьбі ноги повинні підніматися від землі не нижче, але і не вище 15 сантиметрів. Даний вид спорту вимагає мінімальних зусиль, зверніть на це увагу. Під час піших прогулянок краще не розмовляти, дихати рівно, бажано через ніс.

Такий вид спорту як ходьба може принести дуже багато позитивних результатів вашому тілу і організму. Отже, піші заняття - це відмінний помічник у боротьбі із зайвою вагою, вони знімають напругу, рятують від стресів, зміцнюють серцеві м'язи, добре стимулюють кровообіг, нормалізують рівень холестерину та інсуліну.

І, мабуть, останнє, що хотілося б додати про ходьбі, при якій наш організм втрачає чимало рідини. Тому для відновлення водного балансу після піших занять необхідно випити склянку води. Це запобіжить зневоднення.