Ртуть - це небезпечна речовина, що може потрапити в організм людини декількома способами: через його дихальні шляхи або при вживанні всередину. Дорослим людям вона навряд чи зможе потрапити в травний тракт, а от з маленькими дітьми потрібно бути обережно.

Якщо раптом так сталося, що дитина проковтнула ртутна кулька, то рекомендується відразу ж викликати в нього блювоту і звернутися в швидку допомогу.

Також варто враховувати той момент, що при наявності розбитого градусника, кожна людина може вдихнути пари цієї речовини. Результатом буде присутність ртутного отруєння, яке протягом тривалого часу може не проявлятися загальними симптомами. Хоча в більшості випадків присутня нудота, дратівливість, різке зниження ваги.

Як правило, такі симптоми ні в кого не викликають ніяких хвилювань, хоча отруєння ртуттю поступово веде до проблем в роботі нирок і нервової системи. Саме тому, якщо раптом розбився градусник, то збирати його вміст необхідно ретельно і швидко.

Що рекомендується робити в таких випадках?

1. Безпосередньо перед збиранням необхідно надіти гумові рукавички, так як ртуть ні в якому разі не повинна стикатися з шкірою людини.

2. Місце аварії відразу ж потрібно обмежити. Адже дана речовина дуже легко прилипає до поверхні, тому його можна перенести в іншу кімнату.

3. Ртуть з іншими частинами градусника повинна бути зібрана з поверхні дуже акуратно в окрему скляну банку, яка наповнена холодною водою. Сама ж кришка ємності повинна бути щільно закрита. Вода в даній ситуації необхідна для того, щоб речовина в подальшому не випаровувалося. При цьому банку повинна перебувати далеко від наявних в приміщенні нагрівальних приладів.

4. Найменші краплі можна зібрати із застосуванням шприца, паперу, скотчу та інших пристосувань.

5. Ємність з речовиною потрібно передати працівникам служби "01".

6.


Після всього цього в обов'язковому порядку необхідно добре провітрити все приміщення, щоб залишилися випаровування вивітрилися у віконце.

7. Саму ж поверхню, де був розбитий градусник, рекомендується обробити хлорамином. Дана речовина володіє окисної особливістю. В іншому випадку, можна використовувати мильно-содовий розчин в гарячому вигляді.

Що бажано ще зробити?

1. Звернутися за допомогою до фахівців МНС.

2. Щоб зібрати всю ртуть, можна використовувати будь переносний освітлювальний прилад, наприклад, під виглядом ліхтарика.

3. До того моменту як фахівці заберуть банку, можна помістити її на балконі. При наявності низького температурного режиму процес виділення парів в значній мірі зменшується.

4. Також варто якомога більше вживати різноманітної рідини, адже ртутні утворення можуть бути виведені тільки через нирки.

Що не рекомендується робити?

1. Ні в якому разі не варто викидати розбився градусник у сміття. Адже, що знаходяться там кілька грам ртуті можуть отруїти 6000 кубометрів нормального повітря.

2. Не можна прибирати вміст термометра за допомогою звичайного віника, так як в даній ситуації жорсткі прути можуть тільки подрібнити ртутні кульки в досить дрібну отруйну пил.

3. Не варто збирати речовина за допомогою пилососа, адже продувається цим пристроєм повітря може надалі полегшити випаровування ртуті. При цьому пилосос після даної процедури в будь-якому випадку доведеться викинути.

4. Ні в якому разі не рекомендується провітрювати приміщення до того моменту, як в приміщенні було повністю зібрано весь вміст градусника.

5. Не прати в загальній місткості одяг, контактіруемие з ртуттю.

6. Не можна викидати ртуть в каналізаційний отвір, адже вона має таку властивість як осідання в трубах.