Ці поради стануть в нагоді тим, хто завжди мріяв покататися на ковзанах, але так жодного разу і не наважився стати на лід. Прочитайте і скористайтеся цією інструкцією. Все насправді не так страшно і навіть новачок здатний швидко освоїти ази.

Отже:

1. Ковзани повинні бути обов'язково вашого розміру! Ви зможете управляти своїми рухами, тільки якщо черевик сидить ідеально і щільно облягає ногу.

2. Затягуйте туго шнурки, просмикуючи їх в усі дірочки і гачечки. Краще послабити шнурівку через кілька хвилин катання, ніж впасти через слабо затягнутих ковзанів.

3. Обережно заходите на лід. Тримайтеся біля бортика і за бортик. Перший час намагайтеся далеко не відходити.

4. Розслабте і зігніть коліна, нахиліть корпус злегка вперед. Запам'ятайте це положення тіла. Кататися ви будете саме так. На випрямлених ногах і з прямою спиною ви далеко не поїдете.

5. Експериментуйте з рухами. Спробуйте відштовхуватися внутрішньої чи зовнішньої стороною підошви. Головне: не зубцями.

6. Нахиліть черевики під кутом один до одного. Тепер ви стоїте на внутрішніх ребрах коника. Хоча це мало про що вам скаже, але базові кроки у фігурному катанні здійснюються на зовнішніх ребрах ковзанів.

7. Ноги повинні котитися під кутом, а не паралельно. Для цього розгорніть трохи в сторони шкарпетки черевиків. Можете махати руками для рівноваги, стежте за зубцями і положенням тіла, корпуси і колін. Починайте рухатися.

8. У процесі руху переносите вагу з однієї ноги на іншу. Ви й не помітите, як ви вже почнете потроху кататися.

9. Поки ви початківець фігурист і навряд чи будете їздити на ковзанах з великою швидкістю. І це якраз той час, коли потрібно навчитися гальмувати. Спробуйте гальмувати за допомогою п'яти або ребра ковзана.

10.


Без падінь не обійдеться. На льоду падають навіть професіонали. І це не дивно, адже лід слизький. Відчуваєте, що готові розтягнутися - спробуйте згрупуватися і впасти на бік або вперед, витягнувши для підстраховки руки. Впадете на спину ви тільки в тому випадку, якщо вона буде у вас випрямлена. Не забувайте: коліна зігнуті! Корпус нахилений вперед! У цьому положенні і кататися і падати приємніше.

11. Не намагайтеся встати відразу на ноги. Встаньте спочатку на коліна. І взагалі на ковзанці дружелюбно ставляться до новачків, яких відразу ж видно по їх невпевненим рухам. Так що, якщо ви розтягнулися і у вас виникають проблеми при спробі знову стати на ноги, вам обов'язково допоможуть і протягнуть руку повз проїжджають.

12. Якщо ви вдарилися боляче при падінні, дістаньтеся до бортиків, заспокойтеся, віддихаєтеся. Як тільки відчуєте, що ви в порядку - продовжуйте рух. І пам'ятайте: не падає тільки той, хто не пробує.

13. Вже перший година, проведена на ковзанці в активних спробах рухатися, вразить вас. Вам здасться, що ви завжди вміли це робити, просто забули. Ви зрозумієте, що набагато краще володієте своїм тілом, ніж могли собі уявити. І самі здивуєтеся своїм успіхам!

14. Пару тренувань і ви виробите свій власний стиль руху, почнете відчувати себе набагато вільніше і зможете дивитися по сторонах. Тут-то ви і помітите, як багато на ковзанці таких, як ви. І як же красиво і швидко рухаються ті, хто майстерно володіють та управляють ковзанами.

Пам'ятайте головні принципи: щільна шнурівка, коліна зігнути, корпус нахилити вперед, шкарпетки розгорнути в сторони. Переносите вагу з ноги на ногу, відштовхуйтеся і допомагайте руками. І гладкого вам льоду!