Це не так складно, як здається, якщо просікти тему. І в цьому ми вам допоможемо. Для кого це стаття? Для тих, хто тільки розкриває рот, щоб заспівати улюблену пісню, як йому кажуть "помовч, будь ласка". Для тих, хто через таких зауважень зовсім втратив бажання співати, хоча це заняття йому дуже подобається.

Приділивши читання цієї статті всього пару хвилин часу і скориставшись усіма даними тут рекомендаціями, ви вже через півроку або рік будете центром будь-якої вечірки - друзі вас будуть просто благати, щоб ви заспівали що-небудь.

Отже, почнемо тренуватися.

І перше, що ви повинні розвинути, - це слух. Чому слух?

Тому що голос сформується сам, під час постійної практики співу. А от зі слухом справи йде складніше. Хтось із вас зараз спробує закрити сторінку, сказавши, що йому ще в дитинстві ведмідь наступив на вухо, і слуху у нього немає взагалі. Зачекайте!

Не робіть цього, тому що слух у вас є - він є у будь-якої людини. Просто у когось він розвинений, а в іншого спить. Але пробудити його зможе кожен. І знає, як це зробити.

Щоб розвинути слух, треба навчитися підлаштовувати голос під будь-який звук, який ми чуємо.

І ось як це робиться.

Обираєте монотонний і протяжний звук. Це може бути телефонний гудок, звук працюючого мотора, звук від затиснутою клавіші на піаніно або синтезаторі і т.д. Тепер намагаєтеся голосом видати звук на такій же висоті.


Спробували? Вийшло? Не біда.

Встаньте поряд з предметом, від якого виходить монотонний звук, а тепер почніть мукати, дзижчати, гудіти, кричати, акати, окать, причому так, щоб з вашого рота виходив наростаючий звук - тобто спочатку тихо, але поступово збільшує гучність.

І якщо в якусь мить ви почули, що звук, що виходить з вас, став звучати в два рази голосніше, при цьому ви не докладали додаткових зусиль, щоб він звучав голосніше , то ви потрапили за висотою до монотонного звуку. Це явище називається унісон - тобто коли два джерела звуку відтворюються на одній висоті.

Доведеться потерпіти, перш ніж ви зможете визначити цей звук. А коли визначте, запам'ятайте його і постарайтеся відтворити знову.

Як тільки ви досягнете такого результату, коли з легкістю зможете видавати звуки в унісон з монотонними, переходьте до наступного етапу: підспівуйте улюбленим виконавцям, підбираючи висоту звуку методом описаним вище.

Після цього можете вже пробувати співати самостійно.

Як бачите, навчитися співати просто. Єдиний мінус, що це не так швидко, як хотілося б. Якщо ви будете використовувати описаний в статті спосіб, то на те, щоб навчитися співати красиво, у вас піде при належному старанні приблизно від півроку до року. Головне, набратися терпіння і постійно практикуватися. Удачі.