Якщо немовля погано спить вночі, часто прокидається (іноді кожні півгодини), то це позначається на його настрої, розвитку і здоров'я. Страждає нервова система малюка. За короткий час він не встигає відпочити і відновити сили і, як наслідок, вередує, поводиться тривожно і дратівливо. Що вже говорити про маму і без того втомленою, якої більше, ніж будь-коли потрібні дорогоцінні години сну і відпочинку.

Які заходи необхідно вжити, щоб дитина спала довше і дозволив уникнути таких виснажливих безсонних ночей?

Існує декілька простих, але ефективних правил для нормалізації повноцінного сну немовляти, про які вам зараз розкажуть:

1. Створення та підтримка режиму. Діти дуже швидко звикають до встановленого порядку та розкладом. Доведеться трохи попрацювати, колись продовжити період неспання днем. Дуже скоро ваші старання окупляться, малюк буде втомлюватися до вечора і міцно засинати на всю ніч, прокидаючись тільки для прийому їжі.

2. Ритуали відходу до сну. Крім того, щоб укладати дитину щодня в один і той же час, супроводжуйте засинання одними і тими ж діями. За годину до сну не перевантажуйте психіку малюка гучними звуками, активними іграми, великою кількістю осіб і людей. Створіть спокійну обстановку. Скупайте крихітку, зробіть легкий масаж, заспівайте колискову і погодуйте. Після звичних заспокійливих і розслаблюючих процедур маляті буде легше налаштуватися на міцний сон.

3. Дуже важливо провітрити спальню. Свіжий, прохолодний (оптимальна температура 18-22 градуса), вологий і насичений киснем повітря в кімнаті буде сприяти швидкому засипанню, повноцінному сну і зміцненню імунітету дитини.

4.


Побудьте поряд з малюком, поки він не засне. Адже він звик жити в маминому животику. Він відчуває її присутність поруч, його заспокоює запах і тепло, дотик рук, мелодійний звук рідного голосу.

5. Заколисування немовляти сприяє швидкому засипанню.

6. Дайте посмоктати йому соску, це також налаштує крихітку на умиротворений лад.

7. Ще одна хитрість: груднички добре засинають, якщо їх тіло оточують і притискають м'які предмети. Великі простори лякають немовлят, адже в животику у мами їм було тісно. Тому можна покласти з боків ліжечка, наприклад, махрові рушники.

8. Малюк добре спить, якщо він сухий. Тому якщо ви противниця сучасних підгузників, то будьте готові до того, щоб кілька разів вставати за ніч для того, щоб переодягнути його.

9. Ну і звичайно, міцно спить ситий малюк.

Нарешті ваша сита, суха і спокійна радість заснула і ви зітхнули з полегшенням. Тепер обов'язково відпочивайте самі. Сон для мами є абсолютно необхідним і таким цінним задоволенням. Дослідники виявили, що в перший рік життя дитини мама недоотримує 400-800 годин сну. Але зате, скільки радісних моментів і позитивних емоцій дарує вам цей маленький чоловічок! Не турбуйтеся, всі проходять через ці безсонні ночі. Скоро малюк підросте і буде безпробудно спати всю ніч. А щастя від цих зворушливих обіймів крихітних ручок не зрівняється ні з чим іншим і залишиться самим приємним спогадом в житті.