Ви отримали виписку за послуги веб-хостингу, оплата за які у вульгарному місяці перевищила звичайну суму. Компанія, що надає вам послуги веб-хостингу, пояснює це тим, що ви підвищили показник місячного мінімуму обміну даними для сайту, і вони рекомендують зменшити розмір сайту.
- Що таке показник обміну інформацією і пропускна здатність?
- Який обсяг пропускної здатності вам необхідний?
- Як зменшити показник обміну даними?
Давайте докладніше розберемо ці питання.
Що таке "показник обміну інформацією"? "
Це загальна кількість даних, переданої щомісяця сайтом відвідувачам. Кожен файл сайту має певний розмір. Кожен раз, коли відвідувач завантажує цей файл, показник обміну даними збільшується саме на це число.
Чим більше розмір файлу, а також кількість відвідувачів тим вище показник обміну даними.
Що таке пропускна здатність?
Пропускна здатність - кількість даних, які можуть бути передані в певний проміжок часу. Показник передачі даних - швидкість, з якою може передаватися інформація від одного пристрою до іншого. Показник інформації зазвичай вимірюється в мегабитах (мільйон біт) або мегабайтах (мільйон байт) в секунду і зазвичай позначається MBps (megabyte per second).
Біти і байти
8 біт = 1 байт.
1,024 байт = 1 кілобайт (КБ).
1,024 кілобайт (КБ) = 1 мегабайт (Мб або Мег)
1,024 мегабайт = 1 гігабайт (Гб або Гіг)
Який обсяг пропускної здатності вам необхідний?
Щоб визначити необхідний обсяг пропускної здатності, потрібно підрахувати розмір кожної веб сторінки, а потім помножити на кількість сторінок сайту.
Помножте на передбачувану кількість переглядів ваших сторінок в місяць.
Наприклад, веб сторінка має два зображення по 15 КБ кожен, а також містить текст розміром 3 КБ, тобто ваша сторінка має розмір 33 КБ. Тепер помножте це число на кількість передбачуваних переглядів сторінки в місяць (наприклад, 100,000 переглядів на місяць).


Це означає, що для цієї сторінки в місяць потрібно передати 3.3 ГБ інформації.
Тепер виведете це число для кожної сторінки і, тим самим, ви дізнаєтеся приблизний обсяг обміну інформацією необхідний для сайту.
Як зменшити показник обміну інформації?
Найпростіший спосіб це зменшити розмір файлів сайту, а саме зображень та іншої використовуваної графіки. Наприклад, на сторінці містить велике зображення (наприклад, 200 КБ), яке завантажується кожен раз, коли відвідувач відкриває дану сторінку. Якщо ви зменшите розмір зображення до 20 КБ або зовсім видаліть його ви, тим самим, різко знизите показник обміну інформацією, що в свою чергу збільшить швидкість завантаження даної сторінки.
Щоб отримати більше інформації про оптимізацію зображень для веб сайтів, читайте мою статтю "Підготовка зображень для веб сайтів". Сайти, що містять музику у форматі MP3, фільми, звукові ефекти або великі зображення, вимагають більшої пропускної здатності. Також велика пропускна здатність необхідна сайтам з великою кількістю відвідувачів.
Якщо Ваш сайт містить прості сторінки, написані мовою HTML, а також невеликі зображення, тоді показник обміну інформацією буде невеликим.
Поради при роботі з пропускною здатністю
Якщо ви додаєте на веб сайт файли або сторінки, перераховуйте загальний розмір сайту.
Встановіть, яка кількість відвідувачів буде у сайту в найближчі кілька місяців.
Перерахуйте обсяг пропускної здатності. Можливо, вам знадобиться більше дисковий простір і більший обсяг пропускної здатності для ефективної роботи сайту.
Дізнайтеся у компанії, що надає послуги веб-хостингу, чи є можливість перейти до іншого веб-хостингу планом, що дозволяє збільшити дисковий простір і пропускну здатність.
Висновок:
Тепер ви можете запобігти шок від отримання великих рахунків за перевищення показника обміну інформацією.
Ви готові отримати більшу кількість відвідувачів на сайт і отже збільшити обсяги продажів.