Наскільки ретельно, дбайливо і регулярно жінки дбають про шкіру обличчя і тіла, настільки значно менше уваги вони приділяють догляду за руками.

І це не є правильний підхід, бо, як показує дійсність, руки набагато частіше відчувають різні навантаження. Кліматичні особливості, агресивна дія шкідливих факторів навколишнього середовища, фізичне перенапруження, частий контакт з різними бактеріями - всі ці обставини стоншують шкіру рук, позбавляють її еластичності і пружності, а також негативно відбиваються і на стані нігтів.

Не варто ігнорувати і той факт, що руки - безжальні і безмовні свідки віку людини. І на відміну від обличчя або тіла шкіру рук можна "підлатати" за допомогою пластичної хірургії.

Саме тому необхідність проведення регулярних процедур за руками не підлягає сумніву. Інтенсивному відновному догляду та за руками, і за нігтями кожна поважаюча себе жінка повинна приділяти особливу увагу.

Відвідування косметичних салонів, обов'язковий домашній догляд, здорове харчування і додаткова "підживлення" у вигляді вітамінних добавок дозволять добитися гарантованого успіху. Головне - не лінуватися, і тоді прекрасний стан шкіри рук і нігтів буде не тільки викликати захоплені вигуки і заздрісні погляди оточуючих, але і радувати свою володарку довгі-довгі роки.

Для домашнього користування можна спробувати одну з класичних варіацій салонного догляду за руками. Регулярність проведення такої процедури - 1 раз на тиждень. Як результат - пружна, еластична шкіра рук, здорові, міцні і не піддаються расслаиванию нігті.

Процедура складається з наступних етапів:

 1. Насамперед слід очистити шкіру від накопичених за день забруднень. Для цього руки необхідно просто помити теплою водою з додаванням будь-якого косметичного засобу для миття рук. Потім слід просушити руки, акуратно видаляючи залишки вологи рушником.
 2. Якщо на нігтях є лак - від нього необхідно позбутися. Для цього слід змочити ватний диск спеціальною рідиною для видалення лаку (бажано без ацетону), а потім притиснути його до нігтя і почекати 10 секунд. Після чого повільними рухами в напрямку від основи до кінчика нігтя видалити залишки лаку. Крім того не варто забувати і про нижньої поверхні нігтьової пластини - її слід обробити за допомогою ватної палички, просоченої рідиною для зняття лаку.
 3. На поверхню нігтьової пластини за допомогою пензлика необхідно нанести спеціальну поживну сироватку для нігтів. Плавними рухами пальцями слід втерти засіб у поверхню нігтя - для його кращого усмоктування.
 4. Потім слід нанести на пластину і кутикулу спеціальний засіб для поліпшення росту нігтів, масажуючи при цьому кожну з них не менше 10 секунд.
 5. Необхідно провести масаж нігтів. Для цього на поверхню пластини потрібно нанести масло для нігтів (повноцінна заміна - оливкова олія), яке слід повільними круговими рухами втирати в напрямку від кінчика нігтя до його заснування. Такий масаж дозволить зняти напругу і втому, а масло - розм'якшить кутикулу і охоронить шкіру від проникнення води.

 6. Потім необхідно нанести на поверхню рук живильний крем і швидко втерти його в шкіру.


  Після чого слід надіти на руки спеціальні термоперчаткі (попередньо нагріті в мікрохвильовій печі протягом 2 хвилин), або ж укутати їх за допомогою підігрітих махрових рушників. Залишити руки в такий стан на 10-15 хвилин. Після закінчення необхідного часу - звільнити руки і втерти в шкіру залишки крему.

 7. Підготувати ванночку, наповнену теплою водою і розведеним у ній спеціальним концентратом для пом'якшення шкіри. Спочатку занурити в ванночку одну руку на 2-5 хвилин, після її вилучення опустити другу. Потім слід просушити обидві руки рушником, після чого втерти в поверхню шкіри доглядає масло.
 8. За допомогою фрези та спеціальної насадки слід обережно і дуже акуратно змістити кутикулу, рухаючись у напрямку від кута нігтя до його середини.
 9. Необхідно надати нігтям бажану форму. Для цього знадобиться спеціальна шліфувальна пилочка, рухи якої слід проводити в одному напрямку і в такому порядку - почати з середини нігтя, а потім обпилювати його кутові частини у напрямку до центру. Після того як ніготь придбає потрібну форму, його краю слід відшліфувати спеціальної полірувальної пилкою. Крім того, необхідно пройтися поліруванням - спрямовуючи її при цьому зверху вниз - по всій поверхні нігтьової пластини.
 10. За допомогою дерев'яної палички очистити нижню поверхню нігтя, а потім - обробити його кінчик пилою (у напрямку зверху вниз). У повній обробці нижньої поверхні нігтьової пластини немає необхідності, так як це може спровокувати її ламкість і витончення.
 11. Потім за допомогою полірувальної пилочки необхідно створити герметичне покриття країв нігтя. Для цього руху пилкою слід здійснювати у напрямку зверху вниз.

 12. Приблизно на 2-3 хвилини необхідно повторно занурити руки в ванночку і ретельно очистити поверхню нігтів від залишків шліфувального пилу, використовуючи для цього спеціальну щіточку.
 13. За допомогою спеціальних ножиць або кусачок необхідно акуратно і гранично обережно, не травмуючи поверхню пластини, видалити відшарувалися залишки кутикули.
 14. Протерти нігті сухим ватним диском, очистити їх краю дерев'яною паличкою, оберненої невеликим шматочком вати. Після чого нанести на нігті лікувальну сироватку і залишити руки в спокої на 3-5 хвилин.
 15. В залежності від потреб нігтів на їх поверхню слід нанести лакову основу відповідної дії - проти ламкості і розшарування, для зміцнення, що відновлює, захищає від ушкоджень і т.п. Щоб покриття було найбільш ефективним і максимально заповнює поверхню пластини, лак необхідно наносити декількома мазками пензлика (8-10 мазків), при цьому останній мазок має припадати на кінчик нігтя. Обробка завершена!

Якщо є бажання - нігті можна покрити кольоровим лаком. Більший термін дії кольорового манікюру буде за умови двошарового нанесення лакують кошти. При цьому часовий інтервал між нанесенням першого і другого шарів повинен становити не менше 1 хвилини. На завершення процедури нігтьові пластини слід покрити спеціальним засобом з закріплює ефектом.