Сьогодні дуже активно купують ювелірні вироби. Особливо цінними являються кільця і сережки з діамантом. Яким показники визначають справжність даного матеріалу?

1. Ограновування.
Дуже важливо, щоб вона показувала блиск дорогоцінного каменю у всій красі. Оцінка блиску діаманта повинна проводитися при розсіяному світлі, але ніяк не при точковому світлі, або при світлі галогенних ламп. Хоча й вони часто висвітлюють ювелірні салони. Класичним огранюванням можна назвати діамант круглої форми (57 або 58 граней). Крім того, поширена ограновування, яка надає квадратну форму зі скошеними кутами.

2. Колір.
Найбільш цінними діамантами можна назвати ті, які відрізняються яскраво вираженим кольором, або зовсім позбавлені його. Самими рідкімі можна назвати рожеві діаманти. Ціна таких ювелірних виробів може становити близько $ 1 мільйона за один карат. Але при цьому колір повинен бать натуральним, а не отриманим в лабораторних умовах. Для точного визначення відтінку каменю, він повинен розглядатися на білому фоні: чорний або кольоровий фон точно введе вас в оману.

3.


Прозорість
Практично всі діаманти володіють внутрішніми недосконалостями - включення. Ювелірами розцінюються такі включення відбитками пальців природи. Цікаво те, що саме ці включення і надають діамантам неповторного характеру. Найцінніші дорогоцінні камені, де недосконалості практично не можна розгледіти навіть при збільшенні. У тому випадку, коли включення можна побачити неозброєним оком, то цінність діаманта значно знижується.

4. Вага
Він вимірюється в каратах. 1 карат = 0,2 грама. В межах одного карата є поділ на пункти (1 карат дорівнює 100 пунктам). Зазвичай, вага діамантів в кільцях складає від 50 пунктів до 1 карата. Ювелірні вироби з діамантами потрібно зберігати окремо, щоб вони не змогли подряпати інші речі, тим більше, якщо у вас багато золота. Крім того, діаманти не можна піддавати дії хлорних відбілювачів та інших хімікатів.