"Дірки-вбивці" (фр. Assommoir; англ. Murder-hole) - елемент середньовічної фортифікації. Являли собою отвори в стелях і склепіннях комірних проїздів фортець і замків, через які захисники фортеці, що знаходяться в приміщенні над воротами, вражали увірвався в ворітної проїзд противника за допомогою важких предметів (каменів), стріл, киплячих рідин (окропу, смоли), розпеченого піску , негашеного вапна і т.п. У цьому світлі "дірки-вбивці" мають деякий тактичне схожість з машикулями. Цікаво, що поширене в популярній культурі застосування киплячого масла історично не задокументовано.


Також "дірки-вбивці" могли використовуватися для гасіння пожеж, що виникали внаслідок спроб облягали підпалити ворота.

Розміри і конфігурація "дир-убивць" істотно варіюються. Приміром, у замку Бодіам (Великобританія) вони представляють із себе отвори в розетці і нервюрах зводу, в той час, як у вежах Серрано фортеці Валенсія (Іспанія) над воротним проїздом передбачено достатньо велике простір з парапетом, відкрите всередину другого поверху воріт.

"Дірки-вбивці" були широко поширені в західно-європейської фортифікації епохи Високого і Пізнього Середньовіччя, а також Ренесансу.