Кінець землі

До моменту відкриття Америки Христофором Колумбом, Гібралтарську протоку офіційно іменувався кінцем землі. В Іспанії навіть існує місто Тарифу, який в перекладі з арабської означає "кінець чогось". Вважалося, що якщо вийти за межі міста Тарифу, то можна затнутися за край і впасти з землі.

Лівобічний рух

Існує міф про те, що лівосторонній рух - це дивина, яка присутня лише в декількох країнах. Разом з тим, згідно зі статистикою таких країн на нашій планеті аж 71, починаючи від Австралії і Великобританії, і закінчуючи Японією, Новою Зеландією та Індією, з населенням більше мільярда людей.

Квадратура кола

Довгий час вважалося, що за допомогою лінійки і циркуля теоретично намалювати квадрат, який був би однаковий по площі з даними кругом. Дана теорія, яка називається "квадратура кола", була спростована в 1882 році математиком Фердинандом Ліндермана. Але досі багато ентузіастів намагаються спростувати спростування.

Перукар краще психолога

Психологи - далеко не єдина професія, яка робить наше життя спокійною і комфортною. Справа в тому, що для жінок набагато більш заспокійливим є перукар або візажист, який перетворить її на справжню королеву. Психолог, в цьому випадку, подіє на неї менш ефективно.

Дарвін не визнає мавп

Чарльз Дарвін, знаменитий учений, "винахідник" теорії еволюції, ніколи не стверджував, що людина походить від мавпи, як це люблять описувати різні псевдовчені. Насправді, у мавп і людини є спільний предок, від якого відбувся поділ на людину і мавпу. Хоча це відсутню ланку так і не було знайдено досі.

Нелюдська сила

У 1888 році відбулося залізничне катастрофа, яке характеризується появою легенди про нелюдську силу Олександра Третього, який нібито тримав дах вагона, рятуючи царську сім'ю. Дослідження показали, що міцні стіни вагона-ресторану з'їхалися, і тримали дах. А людське тіло б просто не витримало перевантажень.

У космосі є гравітація

Не варто вірити помилці, ніби космос - це місце без гравітації. Цей міф пішов від слова "невагомість", а також від виразу "нульова гравітація". Вчені довели, що гравітація поширена по всій Всесвіту. На людей в космосі вона впливає також, як і на Землі. Причина ширяння в невагомості - постійне падіння на планету разом з кораблем в горизонтальній площині. Чим більше відстань - тим менше гравітація. Проте остаточно вона ніколи не зникне. Крім того, в космосі і вакууму немає. Там знаходяться численні частинки і атоми.

Мозок працює на повну

Деякі псевдонауковці дуже люблять розповідати про те, що людський мозок задіює лише 10 відсотків свого можливого потенціалу. Корінь цієї омани, яке ходить по Землі вже більше століття, давно загублений. Тим не менш, магнітно-резонансні дослідження мозку продемонстрували, що в житті людини задіяна майже вся кора головного мозку, яка трудиться навіть під час сну. Тому не вірте тим, хто розповідає про збільшення можливостей мозку і супутнього цьому щастя.

Монетка не вб'є людину

Деякі люди стверджують, що за допомогою монетки можна запросто вбити людину, якщо скинути її з хмарочоса.


Аеродинаміка все ж говорить про зворотне. Монетка в значній мірі втратить своє доленосне вплив під зусиллям вітру і опору повітря, оскільки форма у неї досить невдала. Максимум, чого можна домогтися - шишки на лобі. Але значною травми монетка завдати не може. Цегла в цьому випадку набагато надійніше.

Курячий бульйон допоможе

Курячий бульйон відноситься до народних засобів лікування застуди. Звичайно, наука спростовує цей факт. Принаймні, вчені говорять, що повністю вилікуватися курячим бульйоном не вийде. Все ж таки, було експериментально доведено, що в курячому бульйоні знаходяться речовини, які мають протизапальні властивості, що різко знижують поширення хвороби. Цей факт доводить, що батьки не дарма змушують хворих дітей літрами пити курячий бульйон.

Під дощем краще бігати

Міф про те, що від швидкого пересування під дощем людина намокає менше, може виявитися зовсім міфом. Визначні математики навіть розробили кілька математичних рівнянь, які описують цей складний процес. І рівняння підтверджують вищевказане підтвердження. Якщо бігти під дощем, то буде намокати лише передня частина торсу, тобто костюм. Розмірене ходьба під кислотним міським дощем може позбавити вас волосся, оскільки при такому способі пересування мокне саме голова.

Заразне позіхання

Ви, напевно, не раз спостерігали, як від одного виду позіхає людини починають позіхати всі навколишні. Звідси і пішла версія, що позіхання - "заразне" явище. Наука цей факт не підтверджує, але і не спростовує. Антропологи вважають, що повторення позіхів можна розглядати, як своєрідний рефлекс, який походить ще з часів, коли людина була мавпою. Так, було відмічено, що шимпанзе схильні до передражнюванні позіхів своїх родичів. Таким чином, цей рефлекс можна відносити до передражнювання і у нас.

Об'єкти видимі з космосу

Велика китайська стіна - не єдиний об'єкт, створений руками людини, який можна розглядати з космосу. Космонавти, які літають по низькій орбіті, можуть розглядати безліч інших об'єктів, які створила людина. Взяти, приміром, єгипетські піраміди, а то і злітно-посадочні смуги найбільших світових аеропортів. Крім того, Велика китайська стіна досить важко розрізняються, на відміну від інших об'єктів. А з Місяця вона точно не видна.

Тварини не відчувають небезпеку

Ще недавно в народі ходила чутка, що тварини можуть відчувати наближення стихійного лиха. Тим не менш, вчені не змогли підтвердити наявність подібного "шостого почуття" у братів наших менших. Єдине, що можна відзначити - краще розвинені почуття, за якими вони і визначають небезпеку. Крім того, тварини ніколи в житті не будуть дивитися на цунамі або ураган з чистої цікавості. Однак факт залишається фактом - стихійні лиха гублять не тільки людей, а й безліч тварин.