Один з найвпливовіших банкірів початку ХХ століття Отто Кан неймовірно цінував свого відданого секретаря, який, на жаль, був горбанем. Кажуть, що якось Кан, хрещений єврей, проходячи повз синагоги, сказав секретарю: "Колись я теж був євреєм". На що секретар відповів: "Колись я теж був горбанем".

10 місце: Основою писальної приналежності середньовічних арабських секретарів був калам, який робили з пера птаха-секретаря. Птицю називали "Шагрена аль-тер" - "яструб серед птахів". Суданський "Шагрена аль-тер" перетворилося у фр. "Secretaire".

9 місце: Першими секретарями на Русі можна вважати писарів і літописців. Найвідоміший з них - Нестор, який створив знамениту "Повість временних літ".

8 місце: Багатофункціональний апарат Panasonic KX-FLM653 поєднує в собі всі пристрої, необхідні в офісі - телефон, факс, модем, цифровий копір, сканер і принтер. На проспекті, що рекламує цей апарат, зображена секретарка в образі багаторукого Шиви.

7 місце: Незворушна і акуратна секретарка англійської фірми "Еббі Роуд білдінг сосаєті" Ніккі Койпера діловито відповідає на всі листи, що приходять на адресу Бейкер-стріт 221-б Шерлоку Холмсу.

6 місце: Агата Крісті, вже будучи знаменитою письменницею, працювала секретарем у археолога Макса Меллоун, який був її другим чоловіком.

5 місце: Білл Гейтс одружився на своїй секретарці Мелінді.


Вони разом вже не перший десяток років і мають трьох дітей.

4 місце: Секретарями працювали Гаврило Державін і Михайло Глінка.

3 місце: Завдяки секретарю французького короля Людовика XI з'явилася "жовта преса ". Йому прийшла в голову ідея записувати історії про вдачі при дворі. В результаті вийшла ціла книга, що одержала назву "Скандальна хроніка".

2 місце: Звичайна погана американська секретарка Бетті Грем по дорозі на роботу побачила двох малярів за роботою. Вона тут же придумала Liquid paper - замазку для друкарських помилок. Засноване нею підприємство 1978 принесло їй $ 47 млн.

1 місце: У Генрі Форда було шість секретарок, кожна з яких працювала в певний день тижня. Цілий тиждень Форд приділяв неробочий увагу своїм секретаркам. А в неділю його осінило, і він винайшов шестициліндровий двигун.