Вчених хлібом не годуй, дай тільки розповісти пару-другу страшилок на сон грядущий, щоб люди ночами не спали і боялися приходу завтрашнього дня. Крім перманентного очікування кінця світу в цілому у справжніх вчених є ще й хобі - постійно передбачати приватні катаклізми. Ось, наприклад, завідувач сектором космічних досліджень Сонця Пулковської обсерваторії РАН, доктор фізико-математичних наук Хабібулло Абдусаматов заявив, що вже зовсім скоро, в 2014 році, почнеться малий льодовиковий період.
Вчений стверджує, що до завершення наближається 11-річний сонячний цикл, який обіцяє сам по собі помітне зниження середньої температури, плюс з кінця 1990-х років спостерігаються ознаки завершення 200-річного сонячного циклу.


Власне, це все загрожує нам не дуже приємними наслідками: епідеміями, катаклізмами і переселеннями народів. Малий льодовиковий період триватиме не менше двох століть. Втім, прихильники глобального потепління говорять як зазвичай, що все буде зовсім навпаки. Було б здорово, якби цей льодовиковий період і глобальне потепління врівноважили один одного. Цікаво, хто з учених прав і до чого нам готуватися в самий найближчий час?