Практично кожна представниця прекрасної статі постійно використовує різну продукцію косметичної індустрії, причому як засоби декоративної косметики, так і лінії по догляду за обличчям, тілом, волоссям, нігтями ...

Здавалося б, що дуже важко здійснити вибір на користь того чи іншого продукту, особливо враховуючи надані сучасні можливості, коли ринок косметики перенасичений різними засобами величезного числа виробників ( як іменитих, так і маловідомих).

Проте ж, все не так вже й складно. Адже насправді, незважаючи на величезну кількість підприємств-виробників косметики, вся вироблена ними продукція легко класифікується і уміщається всього лише в п'яти категоріях, кожна з яких об'єднує в собі безліч косметичних засобів. Три категорії представлені косметикою для приватного, домашнього користування. Інші дві лінії об'єднують так звані професійні косметичні засоби, які застосовуються, як правило, в спеціалізованих косметологічних салонах, проте ж, вони можуть також використовуватися і для домашнього застосування.

Таким чином, всі існуючі в косметичній індустрії кошти об'єднуються в наступних категоріях:

  1. Косметика Mass Market (масова, популярна косметика). Високі обсяги продажів косметичних засобів цього класу обумовлені мінімальним рівнем ціни, причому низька вартість продукції - обов'язкова умова при її виробництві. Популярність же цих косметичних засобів більшою мірою залежить від потужної, нав'язливої реклами, витрати на яку становлять до 70% від вартості продукту. Тому, як правило, ефекту від цих коштів очікувати не варто, бо якість їх мінімізовано до межі. Основними інгредієнтами вироблених засобів є продукти нафтопереробки і вельми мала частка натуральних компонентів, а також потужні ароматизатори і шкідливі, токсичні консерванти. Безсумнівно, що такі кошти не принесуть користі, а ще більше посилять негативний дію на шкіру і організм в цілому. Тому більш розумним рішенням буде повна відмова від використання такої косметики. Це, безсумнівно, принесе набагато більше користі як зовнішнім виглядом, так і здоров'ю.
  2. Косметика Middle Market (косметика середнього класу). Використання косметичних засобів цієї категорії не принесе шкоди. Однак, незважаючи на наявність у її складі натуральних компонентів, не слід сподіватися на те, що вона - панацея від всіх виникаючих проблем.


    Ті технології, за допомогою яких обробляються натуральні складові, досить сильно руйнують їх корисні властивості. Тому дана косметика має вельми слабовираженное вплив на шкірний покрив. Крім того фахівці-косметологи не рекомендують використовувати косметичні продукти цього класу більш піврічного терміну, щоб уникнути звикання до неї шкіри. Також не слід одночасно поєднувати косметичні продукти різних фірм-виробників, щоб уникнути неприємних наслідків у вигляді алергічних реакцій на різний склад засобів.

  3. Косметика класу Люкс. Косметичні засоби даної категорії відносяться до розряду дорогих і високоефективних, оскільки в їх складі міститься приблизно 70-80 відсотків натуральних витяжок з лікарських рослин, одержуваних у результаті холодного віджиму. Систематичний догляд за шкірою за допомогою засобів даного класу дозволить вирішити багато виникають на цьому грунті проблеми. До того ж використання такої косметики не тягне за собою ефект звикання. Як правило, косметичні засоби класу "люкс" укладені в упаковки з високоякісних матеріалів.
  4. Професійна косметика. Зустрічається така косметика, як правило, в спеціалізованих косметологічних салонах. Ефект від її застосування вражає уяву - стан шкіри радикально змінюється в кращу сторону. Склад професійної косметики насичений великою кількістю активних компонентів і мінералів, за рахунок яких стан шкіри досить швидко і ефективно трансформується. Однак результат від її застосування досить короткочасний, тому використовувати косметичні продукти цього класу слід регулярно.
  5. Космецевтика. Космецевтика є високоефективною продукцію, що володіє яскраво вираженим лікувальним дією. Її застосування дає реальні позитивні результати, так як надає дійсний вплив на життєдіяльність клітин шкіри. Складові компоненти здатні проникати навіть в найглибші шари шкірного покриву, за рахунок чого і досягається оздоровчий ефект від її застосування. До того ж ці кошти абсолютно безпечні і не викликають звикання. Позитивний результат від її застосування здатний триматися досить-таки тривалий період часу. Придбати косметику даного класу можна, як правило, в аптеках і фармацевтичних магазинах.